Od Krakovce ke Krokovi krok? Aneb kam ve středních Čechách za nejkrásnějšími zříceninami (a jako bonus zdarma)

Co navštívit v Čechách, Zajímavosti středních Čech, Zříceniny v Čechách, Kam na výlet v Čechách, Tipy na výlet v Čechách

Od Krakovce ke Krokovi krok? Aneb kam ve středních Čechách za nejkrásnějšími zříceninami (a jako bonus zdarma). Ne vždy musíte při rodinném výletu sáhnout hluboko do peněženky. Naopak. Pokud víte, kam zamířit, vyhnete se placení vstupného úplně.

Například ve středních Čechách najdete hned několik krásných zřícenin, kde na vás žádný průvodce (ani pokladna) zaručeně nečeká. Jako tip na jarní výlet je to rozhodně dobré.

Vrškamýk nabídne vyhlídku

V příbramském okrese, kousek na západ od Kamýku nad Vltavou potkáte zříceninu hradu Vrškamýk. Jedná se o oblíbené vyhlídkové místo s nově vybudovanou vyhlídkovou věží a odpočinkovým areálem. Ke zřícenině dojdete po naučné stezce z Kamýku nad Vltavou.

Foto: Pixabay

Na Okoř zamiřte po červené

Nedaleko obce Roztoky naleznete zříceninu známého hradu Okoř. Ten najdete nad Zákolanským potokem, podél kterého je cesta, která vás dovede k hradu. Pokud si chcete udělat hezkou procházku, vydejte se z Kovár po červené. Využijete-li auto, pak se placené parkoviště nalézá zhruba 400 metrů od hradu.

Spousta známých osobností

V CHKO Křivoklátsko najdete také zříceninu hradu Krakovec. Objevíte jej nedaleko Rakovníka, na soutoku Šípského a Krakovského potoka. Dle pověsti stálo na místě hradu hradiště knížete Kroka. Hrad byl svého času také útočištěm Mistra Jana Husa, když musel opustit Prahu po prohlášení za kacíře.

Zdroje: https://babinet.cz/clanek-32858-volne-pristupne-zriceniny-strednich-cech-ktere-je-lepsi-navstivit-v-zime-nez-na-jare.htmlhttps://www.regiontourist.cz/co-podniknout/hrad-krakovec/, https://www.kudyznudy.cz/co-chcete-delat/pamatky/hrady-a-zriceniny/stredocesky-kraj, https://www.mamanacestach.cz/cestovani/jaka-mista-navstivit-ve-strednich-cechach-oblast-polabi-a-pojizeri/, https://nasregion.cz/zname-nejhezci-zriceniny-ve-strednich-cechach-cim-nas-tak-uchvatily-46364/

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.