Maďarská vlajka

Od středy budeme moci vyrazit bez omezení na dva dny do Maďarska

Už od zítřka bude možné vyrazit také do Maďarska. Na Slovensko už můžeme. U obou států ale bude platit pravidlo, že bude nezbytný návrat do 48 hodin, tedy dvou dnů. Jestliže tak učiníte, nebudete muset podstupovat test na COVID-19. K rozvolnění hranic dojde od půlnoci z úterka na středu. Mimo jiné už byl osloven naším ministrem Tomášem Petříčkem také rakouský ministr Alexander Schallenberg. Stejný režim by měl být zaveden i na hranicích s Rakouskem.

Kontrola lhůty se řeší

Ministerstvo zahraničí stále řeší kontrolní systém oné 48 hodin trvající lhůty. Na naším straně by dle ministra Petříčka měly být kontroly namátkové. Premiér Babiš míní, že by dodržení pravidel zmiňovaného režimu měli řešit slovenští policisté. Uvidíme, jak bude fungovat kontrolní mechanismus na hranicích s Maďarskem.  
Most v Budapešti
Most v Budapešti: Zdroj náhledového obrázků Pixabay.com

Rozvolnění cestování v plánu

I ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se připomněl s prohlášením, že vláda neustále pracuje na rozvolnění cestovatelského režimu. Země se podle něj budou dělit na rizikové a nerizikové podle počtu obyvatel s prokázanou nákazou onemocněním COVID-19.

U nerizikových zemí se od testů upustí

Postupem času by měla Česká republika také upustit od testování na COVID-19 v případě lidí, již se vrací ze států, jež jsou vyhodnoceny z hlediska pandemie zmiňovaného infekčního onemocnění jako nerizikové. Mělo by k tomu dojít od 8. června, nicméně v pondělí už ministr termín posunoval. Tak uvidíme.

Maďarská vlajka: Zdroj náhledového obrázků Pixabay.com

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *