Skandinávie

Oslnivá Skandinávie: Proč strávit dovolenou na severu Evropy?

Omrzely vás tradiční dovolenkové destinace a rádi byste zažili něco tak trochu jiného? Dobrá zpráva je, že nemusíte přes půl světa za exotikou. Stačí, když si sbalíte to nejnutnější, nasednete do auta a vyrazíte směrem na sever. Skandinávie, tedy především Švédsko a Norsko, nabízí množství důvodů, proč strávit nezapomenutelné chvíle právě zde.

Čerstvé ryby

Důvodů, proč se vydat na dovolenou právě do Skandinávie, je poměrně dost. A jsou natolik rozličné, že si v nich každý vyberte to své. Mohou to být i čerstvé ryby, které jsou k mání téměř všudy. Makrely, lososi, tresky, kaviár – nikde jinde si neužijete dary moře tak, jako na severu.

Sportování

Skandinávie je skvělou volbou pro milovníky sportování. Trajekty jsou plné nadšených lyžařů, kteří se nemohou dočkat, až si zalyžují na nejkvalitnějším sněhu v Evropě. Lyžařskou Mekkou je především okolí norského Lillehammeru. Za zmínku však stojí také vyhlášená střediska Levi a Yllas ve Finsku či švédské lokality Sälen a Vemalen.

 Skandinávie

Čisté prostředí

Na severu Evropy se vám bude líbit už jen proto, že je zde velmi čisto. Obyvatelé se k životnímu prostředí chovají s velkým respektem, recyklují, třídí odpad a věnují značnou pozornost alternativnímu získávání energie. I z těchto důvodů vypadá skandinávská příroda tak netknutě.

Atrakce pro celou rodinu

Trajekty do Skandinávie nevozí jen sportovce a milovníky přírody. Typickou turistickou formací jsou také rodiny s dětmi. Na jejich návštěvu jsou severoevropské země velmi dobře připraveny – nachází se zde nespočet krásných skanzenů, zajímavých muzeí a v Dánsku i proslulý Legoland.

 Skandinávie

Relaxace

Jedním z mnoha důvodů pro návštěvu Skandinávie jsou také široké možnosti relaxace. Pravá finská sauna ve Finsku, pobyt v unikátním Ice Hotelu ve Švédsku – to je jen základní výčet aktivit, které byste měli v rámci dovolené zažít. Ostatně proč ne – rezervace trajektu je otázkou několika kliknutí.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *