Mariánské Lázně

Mariánské Lázně v zimě: Kam vyrazit na procházku?

Zima už klepe na dveře a spousta z nás se stále nedokáže vyrovnat se změnou času i s teplotami, jež šly rapidně dolů. Právě proto se vyplatí buď sedět doma, anebo vyrazit někam za teplem a zážitky. Neustálý pobyt ve stejném prostředí je nudný a na drahou dovolenou do exotiky také nemusíte! Stačí se vydat do Mariánských Lázní. Toto slavné lázeňské městečko má co nabídnout v jakékoli roční době a zima není výjimkou! Podívejme se tedy na některá místa, kam se můžete vydat, a doporučíme i ubytování v Mariánských Lázních.

Mariánské lázně

Slavná zpívající fontána

Oblíbeným turistickým cílem v Mariánských Lázních je bezesporu zpívající fontána. Vybudována byla v letech 1982-1986, kdy se rekonstruovala promenáda. Za jejím vznikem stojí architekt Pavel Mikšík. Fontána nabídne neotřelé pohledy na vodní obrazce, jež vytváří více než 300 trysek. Voda stříká na všechny možné strany a vše je doprovázeno tklivou hudbou. Úvodní skladbu nazvanou Hudba pro fontánu složil Petr Hapka a další jsou dílem slavných skladatelů, jako jsou třeba Smetana, Mozart, Chopin, Bach a další.

Goethův dům jako součást Městského muzea v Mariánských Lázních

Mariánské Lázně jsou do jisté míry spjaté i se slavným básníkem J. W. Goethem. Podívat se můžete do domu, v němž bydlel v roce 1823 slavný spisovatel Johann Wolfgang von Goethe. Právě tady určitě myslel na svou mladičkou lásku Ulriku von Levetzow. Prohlédnete si jeho pracovnu s původním nábytkem a expozici z historie města.

Skvostná lázeňská kolonáda

Jakýmsi srdcem života v Mariánských Lázních je určitě zdejší kolonáda. Jedná se o novobarokní stavbu postavenou v letech 1888-1889. Typická je především dřevěným stropem kazetového charakteru a bronzovými reliéfy od Antonína Kuchaře. Toulat se městem okolo vřídel a jíst lázeňské oplatky jistě stojí za to. Nezapomeňte ani na svůj žaludek. Restaurace Mariánské lázně nabízejí na mnoha místech.

Mariánské lázně

Kde se ubytovat?

Naším tipem jsou dva hotely nacházející se v centru Mariánských Lázní. Jedná se o Hotel San Remo a Hotel Cristal Palace. Oba dva se mohou pochlubit vlastními minerálními prameny, širokou nabídkou wellness procedur a také vynikající gastronomií. Nudit se ani v jednom z nich nebudete!

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

1 komentář

  1. DonLabuznik Odpovědět

    Ahoj, super reportáž z místa činu, zrovna jsem se z tohoto krásného města vrátil, bylo to ohromné, v hotelu Cristal Palace jsem podstoupil spoustu lázeňských procedur, díky kterým se nyní cítím plný energie.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *