Ostrov panenek: Tajemný ostrov plný děsivých panenek poblíž Mexika

Isla de Las Muñecas

Mexiko skrývá jedno tajemné místo, které je přímo vytrženo z hororového filmu. Na Isla de Las Muñecas, neboli Ostrově panenek, se nenacházejí žádné betonové budovy, elektřina či tekoucí voda, pouze dřevěné konstrukce a nepočetné množství panenek. Legendy vyprávějí, že se na tomto malém ostrově jižně od Mexico City odehrálo tragické utonutí malé dívky, kterému místní Don Julian Santana Barrera nedokázal zabránit.

Legendy a tajemství Ostrova panenek

Na jihu Mexika, nedaleko hlavního města Mexico City, se nachází ostrov, který je proslulý svou temnou a záhadnou atmosférou. Isla de Las Muñecas, neboli Ostrov panenek, je místem, které vyvolává strach a úžas zároveň. Zdejší prostředí nenabízí betonové stavby, elektrický proud ani tekoucí vodu, ale pouze dřevěné konstrukce a nespočet děsivých panenek.

Podle legendy se na tomto ostrově odehrálo tragické utonutí mladé dívky. V roce 1950 se místní muž Don Julian Santana Barrera snažil zachránit její život, avšak neúspěšně. Po chvíli uviděl ve vodě ještě panenku, která dívce podle všeho patřila. Napadlo ho, že uleví její duši tím, že typicky holčičí hračku pověsí na strom. Spekuluje se, že po dobu 17 let vyvěsil po ostrově poškozené hračky, v naději, že odhání zlé duchy pomocí škaredých panenek.

Avšak i samotný osud Dona Juliana je obestřen tajemstvím a hrůzou. Podle pověsti na březích ostrova zažil hrůznou smrt utonutím na stejném místě, odkud se pokoušel zachránit malou dívku. Toto tvrzení však nebylo potvrzeno, a tak zůstává otázkou, zda panenky na ostrově skutečně mají nějakou spojitost s jeho smrtí.

Isla de Las Muñecas

Isla de Las Muñecas: Foto autor Wa17gs https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Isla_de_las_mu%C3%B1ecas_4.jpg

Terč zvědavých turistů

Ostrov panenek se stal terčem zvědavých turistů, ale také nadšených badatelů a milovníků paranormálních událostí. Tato zvláštní atrakce přitahuje ty, kteří hledají adrenalinový zážitek a neobvyklé místo, které jim připomíná scény z hororových filmů.

Při procházce ostrovem se návštěvník ocitá uprostřed lesa stromů posetých panenkami. Jejich odřené tváře, rozervané šaty a vytřeštěné oči vytvářejí zlověstnou atmosféru. Některé panenky visí na větvích, jiné jsou rozmístěny po zemi, jako by střežily temné tajemství tohoto místa.

Isla de Las Muñecas

Isla de Las Muñecas: Náhledové foto autor Px-lga https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Isla_de_las_mu%C3%B1ecas_desde_los_canales.JPG

I přes různé spekulace není dosud jasná odpověď na otázku, zda se některé z panenek na ostrově ožily. Někteří věří, že tato místa mají svou vlastní, tajemnou energii, která jim propůjčuje život. Ať už jsou panenky na ostrově jen mrtvé předměty či skutečné nositelky nadpřirozených sil, jedno je jisté – Isla de Las Muñecas je místem, které přitahuje pozornost a vyvolává pocit děsu a zároveň fascinace.

Zdroje info: https://isladelasmunecas.com/, https://www.idnes.cz/cestovani/kolem-sveta/strasidelny-ostrov-panenek-v-mexiku-utonula-divka-odstartovala-peklo.A160923_143219_kolem-sveta_hig, https://www.youtube.com/watch?v=bDRgT0AtEQY

Isla de Las Muñecas: Náhledové foto autor Aeneas De Troya https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Xochimilco_(isla_de_las_muñecas).jpg

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.