phuket1

Ostrov Phuket oslní nádhernými plážemi i historickými památkami

Patří mezi nejnavštěvovanější ostrovy jihovýchodní Asie. S Thajskem, pod něhož patří, je spojen mostem milenců „Saphan Sarasim“. Nabízí množství přírodních a historických krás, ale i bohatý noční život – takový je Phuket.

Kdo nebyl na Phuketu, jako by Thajsko vůbec nenavštívil – oblíbené rčení mnoha cestovatelů, jež má rozhodně něco do sebe. A co je na něm tak okouzlilo?

Pobřeží Phang NGA

Na fotografiích poznáte Phuket snadno podle strmých vápencových útesů, které vyčnívají téměř kolmo z mořské vody. Mihly se dokonce i v bondovkách! Určitě navštivte rybářskou vesničku Koh Panyee, tyčící se nad vodou na dřevěných molech. Můžete tu ochutnat četné mořské speciality nebo si dopřát nákup nevšedních suvenýrů.

Phuket a jeho chrámy

Buddhistickými chrámy je ostrov doslova posetý, pokud však nemáte příliš času nebo si chcete dopřát skutečně jen a jen to nejlepší, doporučujme dva:

  • Chalong,
  • Phra Nang Sang.

phuket2

Phra Nang Sang je nejstarším chrámem ostrova ze 14. století. Byl postaven jako pomník úspěšného odražení barmských nájezdníků. Fascinovat vás budou především jeho barvy.

Chalong je vzhledově skromnější, o to více náboženských procesí tu však potkáte. Není divu, vždyť nejuctívanější místo ostrova hostí sochu Luang Por Chama, jež podle legendy pomohl porazit čínské povstalce a zachránil tak ostrov před zkázou.

Muzeum mořských mušlí

Máte chuť na trochu vědy? Pak zamiřte za nejvzácnější sbírkou mořských mušlí na světě v muzeu nedaleko pláže Rawai. Lastura o váze 250 kilogram nebo největší zlatá perla na světě jsou jen zlomkem z mnoha rarit, které jsou tu k vidění.

Bohatý noční život na Patong beach

Chcete zažít Thajsko tak trochu jinak? Až se setmí, zamiřte na tuto nádhernou bílou pláž, lemovanou hojným počtem restaurací, barů i nočních podniků. Ale pozor, chcete-li na místní skutečně zapůsobit, budete muset vypít skleničku alkoholu s naloženou mořskou, hmyzí nebo šupinatou potvůrkou. Tak buďte připraveni!

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *