Oživení tuzemského cestovního ruchu: 10 000 na dovolenou od státu

Pohoří

Koronavirus dokázal dokonale paralyzovat celý cestovní ruch. Důležitá je především podpora domácího turismu. Na tuto skutečnost myslí také stát, jenž připravuje program nazvaný Dovolená v Česku. Právě jeho prostřednictvím by měl alespoň nějak kompenzovat ztráty, jež aktuálně vznikly. Tento motivační program spočívá v tom, že si zaměstnavatel dá svým zaměstnancům příspěvek na dovolenou s tím, že si následně bude moci částku odečíst z daní. Jak to tedy s vouchery bude, proč je třeba tuzemský cestovní ruch rozhýbat a jak kompenzují zájezdy klientům cestovní kanceláře?

Program Dovolená v Česku

Tento zajímavý motivační systém by se měl týkat jak státu, tak i zaměstnavatelů a zaměstnanců. Prakticky všichni by mohli situace využít ve svůj prospěch. Stát prakticky umožní to, že zaměstnanec obdrží od svého zaměstnavatele voucher na 10 000 korun. Tuto sumu si pak bude moci odečíst z daní. Podílet by se na celém systému dle slov ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové měli jak stát, tak i zaměstnavatel a zaměstnanec.  KrkonošeKrkonoše: Zdroj obrázku Pixabay.com

Hrozí masivnější ztráta pracovních pozic

Do letní sezony je zapotřebí cestovní ruch dokonale rozhýbat. V opačném případě může dojít k masivní ztrátě pracovních míst. Být jich může klidně i 80 000. Přesně před tímto varoval ředitel agentury CzechTou­rism Jan Herget. Jestliže dokáže vláda nastavit program efektivně, mohou vouchery skutečně působit jako výborný motivační faktor. Start by tedy mohl být opravdu expresní.

KrkonošeLesní cesta: Zdroj obrázku Pixabay.com

Zájezdy se stále odkládají

V minulosti už bylo poslanci schváleno to, že cestovní kanceláře nebudou nuceny vracet svým klientům finanční prostředky za již zrušené zájezdy. V podstatě zájezdy jenom odkládají a chrání se tak před svým vlastním krachem. Další podpůrná opatření by měla přijít během dvou týdnů. Tak uvidíme, jak se situace bude mít.

Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.