Palma de Mallorca – pokud míříte za sluníčkem, pak tenhle skvost určitě nemůžete vynechat

Při návštěvě ostrova Malorka by vám rozhodně neměla uniknout ani návštěva Palma de Mallorca. Jde o její hlavní město a centrum celých Baleárských ostrovů. A zvídavým cestovatelům má rozhodně co nabídnout.

A zajímavostí tu najdete opravdu hodně. Minout byste určitě neměli hrad Bellver s netypickým kruhovým půdorysem, katedrálu či královský palác Almudaina.

Hrad Bellver – středověká pevnost

Historie Malorky byla poměrně divoká – dlouho ji například ovládali Maurové. A i když se ji podařilo od těchto nepřátel osvobodit, nechal na ní pro jistotu král Jakub Dobyvatel postavit právě hrad Bellver, což je vlastně obranná středověká pevnost. Je velmi zajímavá svým půdorysem, který má tvar kruhu. Z jeho hradeb navíc získáte nádherný výhled na celé město i ostrov.

Malorka

Palma de Mallorca – pokud míříte za sluníčkem, pak tenhle skvost určitě nemůžete vynechat Foto: Pixabay

Královský palác Almudaina

Ovšem po Maurech tu dodnes přece jen nějaké památky zůstaly a královský palác Almudaina je toho dobrým příkladem Původně ho vystavěli právě maurové, ale dobyvatelé si ho později přestavěli k obrazu svém a udělali z něj krásný palác. Pokud byste ho však navštívil i dnes, najdete v něm muzeum.

Poslední dominantou města je katedrála v Palmě. I tu nechal postavit král Jakub Dobyvatel, a to jako poděkování Bohu za to, že jej zachránil při divoké bouři, která jej zastihla, když na Malorku mířil. Dnes je katedrála zrekonstruovaná a vypadá opravdu nádherně. A není divu, vždyť na její rekonstrukci se podílel i slavný katalánský architekt Antonio Gaudí.

Palma de Mallorca – pokud míříte za sluníčkem, pak tenhle skvost určitě nemůžete vynechat Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.cestovinky.cz/clanek/palma-de-mallorca-tahle-zajimava-mista-si-zapiste-na-must-see-seznam, https://cs.wikipedia.org/wiki/Palma_de_Mallorca, https://www.cestujlevne.com/pruvodce/spanelsko/mallorca/palma-de-mallorca

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.