České outdoorové oblečení ze Sušice – znáte High Point? 

Oblečení

Pokud se řadíte mezi zkušené turisty nebo horaly, jistě vám značku High Point nemusíme sáhodlouze představovat. Možná ale přesně nevíte, co je to ta zázračná tkanina, ze které High Point vyrábí své oblečení a bivakovací vaky na přespání v přírodě. S oblečením z High Pointu se dají bez nadsázky zdolat i Himaláje – nemusíte být ale profi horolezec, abyste tuto českou značku ocenili.

Vyrobeno za férových podmínek

Možná to znáte, máte radost, že jste podpořili věhlasného výrobce, ale potom zjistíte, že má vaše nová bunda na cedulce na napsáno “made in Vietnam”. O to víc člověk ocení, když se v dnešní době najde značka, u které si člověk může být jistý kvalitou i férovostí podmínek, za kterých byla bunda vyrobena. 

Ruční práce

Značka High Point vyrábí své kvalitní oblečení v České republice nedaleko sušického náměstí už přes třicet let. Aby mohlo pod touto značkou vznikat opravdu kvalitní oblečení, disponuje dílna High Pointu moderními stroji, na kterých lze pracovat nejnovějšími šicími postupy.

Samotné stroje by ale do oblečení těžko otiskly péči v jednotlivých fázích výroby a už vůbec by neobstály oproti zkušeným očím švadlenek při závěrečném procesu výstupní kontroly. 

Právě švadlenky dokážou z vysoce sofistikovaného materiálu Pertex® Shield vytvořit nejen hezké a kvalitní oblečení do hor, ale také pěkně barevné žďárského vaky určené na nouzové přespávání v přírodě. 

OblečeníFoto: High Point

Vysoce funkční materiály nejvyšší kvality

Pojďme se na chvíli zastavit u zmiňovaného materiálu Pertex® Shield. To, že jsou z něj vyráběny právě žďárského vaky, jinak řečeno žďáráky nebo bivakovací pytle, není samozřejmě náhoda. 

Materiál Pertex® Shield propůjčuje vakům, bundám a kalhotám tři důležité vlastnosti, které tuto tkaninu drží na špici mezi těmi nejlepšími a nejodolnějšími už přes čtyřicet let. 

Předností této látky je vysoký stupeň  nepromokavosti, větruvzdornosti a zároveň prodyšnosti. A co víc, bunda utkaná z vlákna Pertex® Shield bude vynikat také lehkostí a skladností.

High Point nabízí také produkty z tkaniny Pertex® Shield Air, která se vyznačuje extrémně prodyšnou voděodolnou ochranou na bázi nanovlákna. Proto zaujme každého, kdo hledá lehké, nepromokavé, voděodolné a zároveň prodyšné oblečení. 

Bivakovací pytel od High Pointu

Bivakovací vak je určený na nouzové přespávání v přírodě. Pokud si s sebou člověk nebere stan, bude se mu vak hodit v situaci, kdy se počasí neočekávaně zhorší a v blízkosti se nebude nacházet žádný přístřešek na přespání, typicky v horách. 

Bivakovací vak z tkaniny Pertex® Shield nebo BlocVent Super Light odolá větru, dešti, je také lehký a skladný. Ten nejlehčí váží pouze 262 gramů.

Ať si vás lidé všimnou

Zářivé barvy na sportovním oblečení mají kromě estetické role také jednu důležitou funkci – v jasně červené, oranžové nebo žluté barvě budete lépe rozeznatelní a v případě nutnosti vás horská služba v přírodě snadněji najde.

Jak to ale udělat, abyste byli vidět i na internetu? Na rozdíl od přírody tady zářivá bunda bohužel neposlouží, toho jsou si vědomi i outdooroví nadšenci a marketingoví stratégové z Digital Depo

V Digital Depo vám s tím, aby si vás lidé na internetu všimli, rádi pomůžou. Ať už jde o pomoc se založením webu, spuštěním e-shopu nebo s texty a reklamou. 

Věděli jste, že…

Řemeslná preciznost značky High Point se dá vystopovat až do 1. poloviny 19. století. Novodobá historie značky High Point sice začala po revoluci v 90. letech minulého století, navazuje však na tradici rodinného předka koželuha Abrahama Schwarzkopfa, který nechal v Sušici postavit věhlasné koželužské dílny už v roce 1836.

Náhledové foto: High Point

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.