Pár tipů pro sólo cestovatelky: Vystupte z komfortní zóny

cestovatelka

Cestování o samotě se stává zajímavým fenoménem, kterému se kupodivu věnují častěji ženy než muži. Ráda byste někam vyrazila také, ale bojíte se? Strach opravdu není na místě. Raději jej vyměňte za dobrou náladu a projděte si pár následujících tipů, které vám při sólo cestování mohou hodně pomoci.

Cestu si nenechávejte pro sebe

Ať se vydáte kamkoliv, vždy si sepište alespoň jednoduchý plán cesty. Co chcete navštívit? Co zažít? Kde budete spát v daný den? Samozřejmě se nemusíte striktně držet jen jednoho plánu, cesta se dá v průběhu pozměnit. Důležité ale je informovat o průběhu cesty své blízké. Proč? Nikdy totiž nevíte, co se stane a je dobré, když o vašem pohybu bude vědět i někdo další. S tím souvisí i výběr destinace. Necestujte do zemí, kde se právě bojuje nebo kde by vám hrozilo extrémní nebezpečí.

Můžete se obrátit také na své přátele a zjistit, zda nemají nějaké kontakty v místech, kudy povede vaše cesta. Určitě se vám bude lépe spát v ubytování, které vám doporučí kamarádka než u někoho neznámého.

cestovatelkaCestovatelka: foto Pixabay

Strachy a emoce na pochodu

Přežívat nějakou dobu sama v cizím prostředí může být slušný nápor na psychiku. Důležité ale je nenechat na sobě znát strach či nejistotu. V soukromí není problém si pobrečet, venku na ulici se však snažte vystupovat sebejistě a uvolněně. Zvlášť pokud se dostanete do nepříjemné situace, může vám sebevědomí a ráznost jen prospět.

Balení tak akorát

Teď jeden více praktický typ. Jako ženy máme sklon brát si na cesty spoustu věcí ve smyslu „co kdyby“ a ve skutečnosti vůbec nejsou potřeba. Jakmile se budete balit, udělejte si seznam a vezměte si opravdu jen to nejdůležitější. Nezapomeňte ani na menstruační pomůcky a pár drobností, jako je například dezinfekční geldezinfekční gel (využijete ho všude tam, kde si z různých důvodů nebudete moci umýt ruce), mast na hmyzí bodnutí nebo i odličovací ubrousky a toaletní papír.

Co říci závěrem? Hlavně se nebojte a užijte si to! Cestovat sama není žádná ostuda a mnohdy zažijete víc dobrodružství než v partě přátel.

Zdroj: https://www.theblondeabroad.com/the-ultimate-guide-to-solo-female-travel/

Cestovatelka: Náhledové foto Pixabay

 

Cestování mě nabíjí energií, ať už jsou to výlety po Česku nebo za exotikou. Navštívila jsem už mnoho zajímavých míst a ráda vám je představím.