pattaya

Pattaya – rozporuplný kousek Thajska, který není pro každého

Buď ji milujete nebo nenávidíte – přesně taková je Pattaya. Nenabídne vám žádné velké historické památky, ovšem o turistické cíle tu přesto není nouze. Ne každému je však takové Thajsko po chuti.

Najdete tu například nejnavštěvovanější ulici světa – tedy alespoň co se turistického ruchu týče. Noční život tu rozhodně převažuje nad denním a některé tradice přežívají právě jen díky turistickému ruchu.

Vodní trhy? Jen pozlátko

Prodejce na malých loďkách můžeme znát z celé řady míst. Ovšem v Pattaye už tento tradiční způsob prodeje nejrůznějších předmětů i potravin téměř vymizel. Tedy až do chvíle, než o něj začali projevovat značný zájem turisté.

Nic autentického tedy nečekejte a připravte se i na značně navýšené ceny. Na druhou stranu tu však můžete dostat mnohé kulinářské speciality, jež jinak nebývají v restauracích běžně k dostání. Mnohdy jde však o výzvu jen pro odvážné.

pattaya

Zdroj obrázku: Pixabay.com

100 metrů pod vodou mezi žraloky

To další objekt vhodný k navštívení vám nabídne zcela jiné přednosti. Jde o sto metrů dlouhý skleněný tunel, který vás seznámí s místní podmořskou faunou. Z očí do očí se tak můžete podívat třeba i obávanému žralokovi. Jen jednu nevýhodu tohle místo mívá – bývá tu doslova hlava na hlavě.

Pattaya Cabaret Shows aneb noční život

Abyste Pattayu poznali opravdu dokonale, musíte dozajista zamířit také na Walking Street, což je asi neznámější turistická ulice, která se na světě dá najít. Přes den se tu na sebe mačkají stánky s nejrůznějšími suvenýry a občerstvením. Ovšem tu pravou tvář vám Walking Street ukáže v noci.

Je totiž plná masážní salónů (povětšinou erotických), go-go barů, diskoték a samozřejmě neonů. Můžete tu strávit týden, a ani tak nestihnete navštívit všechny kluby a podniky, které tu návštěvníkům otevírají své brány.

Ovšem návštěva alespoň jedné Pattaya Cabaret Shows je rozhodně povinností. Bez toho tuto zajímavou oblast do hloubky zkrátka nepoznáte.

V Pattaye se raději nekoupejte

A kam dál? Možná jste si všimli, že cestovní kanceláře často lákají na blízkou pláž Jomtien Beach. Ovšem není všechno zlato, co se třpytí. A to doslova. Voda tady bývá leckdy tak špinavá, že vstup do ní zakazují i samotné úřady. A i když se právě trefíte do „čistějšího“ období, stejně nebude nejspíš o co stát.

Takž pokud toužíte po bělostných pláží a pořádné plavecké náloži, budete muset z Pattayi vyrazit někam dál. S tím se bohužel nedá nic dělat.

Chuť vám však může spravit skutečný skvost thajské chrámové architektury. Jde o opravdu obrovský chrámový komplex Wat Yansangwararam, rozkládající se na cca 60ha. Jeho vnitřní zahrady a jezera si jen tak s něčím nezadají. Jeho návštěvu tedy rozhodně doporučujeme.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

1 komentář

  1. Sam - Moravský nezávislý komentátor Odpovědět

    Byl jsem tam, nic moc, v barech byli akorát chlapi – zoufalci co si neškrtnou ani u nás v severních Čechách. Leda byste měli chuť a chtěli vyzkoušet transsexuála( chlap – baba nebo opačně).
    Moře kus za Pattayou už se mně špinavý nezdálo – v Pattay jsem na pláži nebyl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *