Penziony na Valašsku se stanou vaší srdcovou záležitostí – útulné prostředí a blízkost přírodních památek vás omámí

Radhošť

Milovníci romantiky, přírodních krás a folklórních tradic by si neměli nechat ujít dovolenou v Beskydech. Jakmile se ocitnete v krajině prastarých zvyků, tradic a řemesel, budete uchváceni. Odpoutáte se tak od rušného tempa velkoměsta a užijete si pobyt na horách, kde můžete lyžovat a putovat do dokonale značených turistických stezkách.

Jako první do Rožnova

V Rožnově pod Radhoštěm a v jeho okolí se nachází nespočet možností ubytování. Penziony na Valašsku se vám ihned zalíbí, protože to budete mít kousek do Valašského muzea v přírodě, na Pustevny a k hoře Radegast i do dalších oblíbených lyžařských středisek. Ve skanzenu spatříte typické stavby, mlýn, pilu, dědinu a navštívíte řadu festivalů i jarmarků, kde poznáte život Valachů. Určitě se vám zalíbí přehlídka řemeslných ukázek, programy pro děti i dospělé a cimbálová muzika. Nezapomeňte ochutnat místní speciality, jak jsou polévka kyselice a koláče frgály. Po náročném putování oblastí oceníte útulný penzion Rožnov pod Radhoštěm. Po dni na sjezdovce vám přijde vhod relax v pivních lázních, kde doplníte vnitřní zdroje.

PustevnyPustevny: Foto Pixabay

A hurá do Valašských Athén!

Když se rozhodnete pro penzion Valašské Meziříčí, nešlápnete vedle. Budete to mít kousek do Rožnova i do Velkých Karlovic. Určitě se podívejte na místní náměstí, které prochází významnou rekonstrukcí. V parku, kde se nachází Žerotínský zámek, si prohlédnete stálé expozice skla, gobelínů i starých tisků. Dětičky potěší relaxace v místním aquaparku, Muzeum valašských strašidel a putování po stezka Jana Karafiáta vedoucí až k přehradě Bystřička.

Pokud prahnete po pohodové dovolené, rezervujte si penziony na Penzion.cz. Hned vás upoutá pestrá nabídka ubytování, příjemné ceny i nabízené služby.

Radhošť: Náhledové foto Pixabay

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.