Pescara nabídne množství památek – dokonce i méně známý cíl UNESCO

Pescara

Hledáte zajímavou dovolenou o Jadranu? Pak by vám neměl uniknout přitažlivý kraj Abruzzy (italsky Abruzzo). Vynikající kombinace horských oblastí a pobřeží Jadranu s krásnými plážemi vyzdvihuje Abruzzy na jedno z předních míst zájmu o dovolené a poznávací zájezdy.

A proč řada lidí míří právě sem? Tento Zelený region Evropy nabízí 133 kilometrů pobřeží. Mezi Albou a Pescarou se do moře svažují padesát až sto metrů široké pláže s jemným pískem, od Francavilla al Mare se pak střídají hlavně oblázky a romantické zálivy.

Pod patronátem UNESCO

Většinu velkých technických nebo historických památek vyjmenovat umíme – ovšem různé „lokální“ odlišnosti nám už unikají. A co chrání UNESCO právě tady? U Mariny di San Vito vybíhají do moře unikátní dřevěné konstrukce na lov ryb nazvané Trabocchi, od roku 2015 zapsané na seznamu památek UNESCO.

Foto: Protext ČTK

Ty však nejsou jediným lákadlem této nevšední oblasti. K nejnavštěvovanějším stavbám patří vojenská pevnost Civitella del Tronto z roku 1564, jedna z největších v Evropě, zabírající plochu 25 000 metrů čtverečních.

Pro fanoušky military se vším všudy

Tato pevnost byla vybudována jako strategické místo. Nacházela se totiž mezi Papežským státem a Neapolským královstvím, takže se o klidnou krajinu rozhodně nejednalo. Její historii až do roku 1861 přibližuje Vojenské muzeum se sbírkami středověkých zbraní a map.

Návštěvy se nemusíte bát- rozhodně tu nenajdete popisky jenom v italštině. Naopak, většina z nich má i svůj anglický ekvivalent. Stačí sr tedy vybavit slovníkem určeným pro odbornější pojmy a máte napůl vyhráno. Pescara vám zkrátka nabídne množství památek i zajímavostí, takže se sem vyplatí zamířit.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: Pescara – nový hit na pobřeží italského Jadranu | Protext – PR služby ČTK, azurro.cz

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.