Phuket a co na něm turisty tak láká

Když se řekne Thajsko, většina z nás si pravděpodobně vybaví právě Phuket. Jde o jednu z Thajských provincií, kde se to turisty jen hemží. Jde o největší ostrov Thajska, který trvale obývá asi 287 tisíc obyvatel.

Hodit se vám bude i správní členění, podle něhož se Phuket dělí na tři oblasti – Mueang Phuket, Thalang a Kathu. Dohromady na něm najdete asi 103 obcí. A vzhledem k jeho poloze, jež ho přímo předurčila jaký významný obchodní mezibod mezi Indií a Čínou, tu dnes láká k návštěvě i mnoho zajímavých turistických památek.

Na Phuketu si svůj kus pláže můžete zabrat kdekoliv

A začneme hned jednou z největších zajímavostí této oblasti. Tady totiž nejsou pláže nikdy soukromým majetkem, ale naopak výlučně veřejným. Záleží tedy jen na vás, kdy a kde si svůj ručník nebo rovnou plážový stan postavíte. Uzavřeny vám nejsou ani prostory před těmi nejluxusnějšími hotely, byť právě tady bývá samozřejmě ten největší nával.

A kam zamířit? Třeba na Patong Beach, která se může chlubit délkou asi tří kilometrů. Leží na západní straně ostrova, stejně jako většina dalších skutečně dobrých pláží. Žije to tu nejen ve dne, ale i v noci, takže pokud chcete chvilku klidu, tady určitě nepochodíte. Na Patong Beach stojí také mnoho hotelů a přímo překypuje množstvím plážových stánků a kiosků..

Pro rodiny s dětmi se více hodí Karon Beach

Všichni, kteří si přece jen trochu to klidu rádi užijí, by měli zamířit v Phuketu na Karon Beach. Rozkládá se okolo stejnojmenného městečka a potěší bílý pískem, pozvolna se svažujícím pobřežím a klidným mořem.

V její blízkosti najdete spoustu zajímavých památek. Například památník Dvou hrdinek nebo thajské Národní muzeum, v němž najdete stálou expozici o životě místních obyvatel i několik putovních výstav. Rozhodně tak nemusí zůstat jen u koupání v moři.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.