Plánujete cestovat se psem? Co byste neměli zapomenout?

Cestování se psem

Cestování a dovolená se psem může být mnohem příjemnější než bez něj, ale cestování se čtyřnohým mazlíčkem navíc přináší své výzvy. Pro začátek je nutné mít s sebou některé věci, aby byl váš pejsek vždy v bezpečí. Na co byste měli pamatovat při balení?

Přepravní box pro mazlíčky

Pokud máte menšího psa, bez ohledu na to, jak cestujete, bude potřebovat box, který mu poskytne klid a bezpečí. Z tohoto důvodu je perfektní speciální cestovatelská a přepravní taška nebo box. Taška nebo box zajistí psa před možným zraněním během cesty, ať už cestujete autem, městskou dopravou nebo letíte letadlem.

Při výběru dopravy byste měli vzít v úvahu velikost psa, délku cesty a v případě potřeby i pravidla platná pro zvolený způsob přepravy. Především při letecké přepravě, řada společností vyžaduje určité druhy boxů.

Bezpečnost pro všechny

V případě, že se chystáte cestovat autem, zaručíte bezpečnost svého psa i sebe i své rodiny na silnici pomocí situačního pásu. Situační pásy pro psy jsou navrženy tak, aby bezpečně udržely vašeho pejska na místě a zároveň mu poskytly určitou flexibilitu při pohybu.

Použití tohoto pásu vás nezdrží a zajistíte svému psovi více bezpečí. Řada modelů se klasicky připíná k přezce původního situačního pásu a druhý konec se připojuje k obojku psa nebo k postroji. Pejsci, kteří nejsou při jízdě zajištěni, mají vyšší riziko úrazu, a hrozí i smrtelné úrazy!

Zajistěte základní potřeby

Hydratace je životně důležitá nejen pro lidi, ale navíc i pro jejich čtyřnohé společníky. Proto bez ohledu na to, jak dlouho vaše cesta trvá, byste měli mít pro svého psa neustále k dispozici pitnou vodu a misku, do které ji můžete nalít. Existují i skládací misky, které jsou ideální na cesty. Samozřejmě byste měli dodržovat pravidelné zastávky na pití. Mějte na paměti, že voříšci se mohou rychle vysušit, zejména v teplém počasí nebo po fyzické námaze.

Kromě toho nabídnete svému psovi něco dobrého za obvyklých podmínek, ale raději to nepřehánějte. Nezapomeňte také přibalit dostatečné množství krmiv a pamlsků na celou cestu, abyste nemuseli nic z toho shánět někde jinde.

Nezapomeňte na léky

Stejně jako u lidí, i u pejsků může dojít k problémům s trávením během cestování nebo vlivem změny prostředí, což může narušit jejich zdraví. Abyste pomohli udržet jejich trávicí systém v pořádku, budou se vám hodit probiotika. Tyto doplňky stravy obsahují živé bakterie, které významně přispívají k udržení zdravého prostředí v celém trávení.

Cestování se psem 2
Foto: Pixabay

Nechejte svého psa očkovat a odčervit

Antiparazitika pro psy patří k věcem, které byste neměli při cestování se svým psem vynechat. Koneckonců, určitě budete chtít spolu se svým psem prozkoumat nová a vzrušující místa a pravdou je, že klíšťata, blechy nebo jiní parazité vždy zaútočí, když to nečekáte. Paraziti nejen, že své objeti dráždí a napadají, ale mohou je nakazit smrtelnou nemocí. Proto je potřeba mazlíčky chránit, zejména pokud cestujete do oblasti s vysokým výskytem parazitů.

Antiparazitika jsou dostupná v různých formách, od kapek přes tablety až po obojky. Není špatný nápad obrátit se na veterináře, který má s těmito předměty zkušenosti a mohl by vám lépe poradit.

Zdroje info: pethome.cz, dog.cz

Náhledové foto: Pixabay