Šikovné triky od cestovatelů – s nimi si bez nadsázky co do pohodlí užijete mercedes za cenu trabantu

Šikovné triky od cestovatelů – s nimi si bez nadsázky co do pohodlí užijete mercedes za cenu trabantu. Letadlo jako dopravní prostředek využívá každý den spousta lidí na celém světě. S pomocí těchto jednoduchých triků si můžete nějaký svůj dlouhý let udělat o něco příjemnější.

Pro cestování na větší vzdálenosti se v dnešní době využívají převážně letadla. S jejich pomocí se do cíle své trasy dostanete nejrychlejším možným způsobem. Lidé často využívají letadla například při své cestě na letní dovolenou k moři. Pro spoustu z nich však nemusí být let úplně komfortní záležitostí. S pomocí těchto jednoduchých tipů a triků si cestu letadlem můžete udělat o trochu příjemnější.

Lety mohou být dlouhé

Hodně cest letadlem se může některým lidem prodloužit. Většinou je vše závislé na tom, kam právě konkrétním letem cestují. Určité cesty mohou trvat jen několik desítek minut, ale lety, které jsou například přes oceán, mohou trvat naopak velmi dlouho. Takové lety pak mohou trvat i několik hodin, což se na pohodlí uvnitř letadla může celkem rapidně podepsat.

Letadlo

Foto: Pixabay

Použijte opěrky hlavy

Velmi dobrým pomocníkem na dlouhé cestě vám bude opěrka hlavy. Tu si pokuste nastavit tak, aby vám co nejvíce vyhovovala. Její správné nastavení vám může dopřát dostatečný komfort, když si čas budete chtít zkrátit spánkem. Nezapomeňte si však občas protáhnout krční svaly a obratle, aby vám zbytečně neztuhly. Jedinou nevýhodou tohoto tipu je to, že ne každé letadlo dodatečnou opěrkou hlavy disponuje. Nebude tak možné ho využít vždy.

Protáhněte celé tělo

Pokud je to alespoň trošku možné, zkuste myslet na to, abyste se jednou za čas protáhli. Ve spoustě letadel vám posádka umožní krátký pohyb po prostoru pro cestující. Neměli byste tak zapomínat na to, abyste se občas krátce prošli, čímž protáhnete veškeré své svaly a klouby. Nikdo nechce být po dlouhém letu ztuhlý a mít problém se hýbat.

Vhodně se oblečte

Velikou část pohodlí při letu obstará také vaše oblečení a obuv. Když se totiž obléknete a obujete do pohodlných věcí, poletí se vám daleko lépe než v něčem nepohodlném. V neposlední řadě byste měli myslet také na pitný režim, kterým předejdete dehydrataci. Pokud nechcete koukat na film se sluchátky, nasaďte si špunty do uší. Díky nim snížíte okolní hluk a budete moci na palubě letadla lépe usnout.

 

Zdroj: https://www.onlinenytt.com/visste-du-at-det-finnes-en-skjult-funksjon-i-flysetet-som-kan-hjelpe-deg/, https://www.novinky.cz/clanek/domaci-nebezpecna-operka-hlavy-ridici-casto-nevedi-jak-ji-nastavit-212295, https://www.havex.cz/cz/jak-si-spravne-a-bezpecne-nastavit-sedadlo-ve-voze-a-operku-hlavy

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.