Plánujete zimní dovolenou? Vsaďte na skvělou lyžovačku v Jasné

Lyžař

Zima už je v podstatě za rohem a vy ještě nemáte naplánovanou dovolenou? Pak byste měli začít jednat co možná nejrychleji. Vždyť kapacity mnohých hotelů a chat už se velmi rychle plní. Naším tipem je užívání si zimních radovánek na Slovensku, a to konkrétně v Nízkých Tatrách. Zimní středisko Jasná se řadí mezi špičku, a tak určitě není od věci něco málo o tomto zimním centru prozradit. Jednak se tedy zaměříme na jeho kapacity, doporučíme sjezdové trasy, a jednak nezapomeneme ani na stylové ubytování přímo na sjezdovce.

Zimní zábava na 46 kilometrech sjezdovek

Jasná je pro milovníky zimních sportů skutečným rájem. Vždyť tady najdou 46 kilometrů sjezdových tras různých obtížností. Užít si tady mohou úplní začátečníci, rodiny s dětmi nebo také zkušení lyžaři. Ostatně konal se tady několikrát i závod světového poháru ve sjezdovém lyžování! Moderní zasněžovací systémy se postarají o dostatek sněhu, zasněžit tady specialisté dokážou až 27 kilometrů. Jinak je tady i skvělá přepravní kapacita. O tu se stará hned 40 lanovek a vleků. Za hodinu přepraví přes 30 000 osob.

Jasná

Užije si úplně každý

Už teď si rezervujte hotel na Liptově, zábavu si v Jasné najde totiž úplně každý. V první řadě je třeba upozornit na luxusní freeridové zóny. Jízda v prašanu je tady naprosto fantastická. Máte raději skoky a jízdu na překážkách? Pak musíte využít místní snow park. Večerní lyžování je tady samozřejmostí, a to na několika sjezdovkách. Unikátem jsou také nejmodernější lanovky Funitel či 15místná kabinka. Ze sjezdovek upozorníme na širokou magistrálu na Zahrádkách. A co taková černá Mistrovská vedoucí z Lukova?

Jasná

Stylové ubytování s wellness

Když se řekne hotel Nízké Tatry, mnohým se vybaví Björnsonova chata. Ta leží v Jasné a vyrazit z ní lze přímo na sjezdovky. Mimo stylově vybavené pokoje tady nabízejí i wellness centrum. Zkrátka si zimní dovolenou užijete se vším všudy.

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.