Praha

Plavba lodí v Praze spojená s prohlídkou pamětihodností stojí za to

Poznat hlavní město České republiky stojí za to. Dokladem tohoto tvrzení budiž obrovské množství turistů, kteří sem každý rok zavítají. A není se čemu divit, vždyť Praha nabízí neskutečné množství krásných zákoutí a pamětihodností, jež se vyplatí zhlédnout. My se v následujících řádcích podíváme konkrétně na poněkud netradiční poznávání Prahy, a to z paluby výletní lodi. Samozřejmě ale nezapomeneme na některá místa, která byste při návštěvě Prahy neměli vynechat.

Plavba lodí v několika podobách

Poznat Prahu přímo z řeky Vltavy je kouzelné. Užít si můžete hned několika různých plaveb, jež nabízí portál PrahaTrip. Jakých?

Hodinová plavba po Vltavě

Rádi byste poznali Prahu, ale nechcete výletu věnovat celý den? Optimální volbou pro vás bude hodinová plavba po Vltavě. Vyrazíte od Čechova mostu a postupně se podíváte především na panoramata, jimž bude dominovat Pražský hrad. Podplujete pod Karlovým mostem a uvidíte ještě spousty dalších míst. Vše pochopitelně s výkladem, a to v 7 světových jazycích.

Plavba lodí

Velká plavba Prahou

Chtěli byste si Prahu užít se vším všudy, vyfotografovat pamětihodnosti a dát si třeba i oběd. Pak využijte velkou plavbu lodí, která trvá 2 hodiny. K dispozici budete mít po celou dobu občerstvení a hlavní město poznáte ještě mnohem lépe. Využít budete moci i mapu plavby a samozřejmostí bude i výklad.

Malé Benátky jako na dlani

Doslova magickou částí Prahy jsou takzvané Malé Benátky. Vydáte se na ostrov Kampa motorovou lodí. Plavba bude trvat 45 minut a projížďka bude o to elegantnější, že uvidíte také ústí známého kanálu Čertovka.

Plavba lodí

Poznejte i další krásy Prahy nejen z lodi

Určitě se vyplatí vydat se do dalších pražských zákoutí, jež mnohdy nelze z lodi spatřit. Výbornou volbou je zejména prohlídka Katedrály sv. Víta. Samozřejmě nelze vynechat i Pražský hrad a Staroměstské či Václavské náměstí. Z ostatních památek doporučíme třeba také návštěvu pražské zoologické zahrady. Moc hezký je i výlet na Petřín, odkud se vám naskytnou nádherné pohledy na Prahu.

Praha

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *