Zimní exotické dovolené

Madeira

Pokud plánujete vyrazit i v zimě někam k moři a do tepla, určitě se podívejte na naše tipy na nejlepší takové zimní destinace. Kde si nejlépe vychutnáte horké dny, zatímco v České republice budou teploty pod bodem mrazu? Na to se dnes podíváme.

Kostarika

První představovanou zemí bude Kostarika. Jde o středoamerickou zemi, jejíž pobřeží omývají hned dva oceány. Velké množství souše pak patří do národních parků nebo chráněných rezervací. Je zde tedy možnost poznat pohodu na pláži i zdejší přírodu. právě příroda je tu velmi pestrá a diverzifikovaná. Mezi hlavní kratochvíle, které zde můžete dělat je potápění, výlety do džunglí nebo třeba putovat okolo sopek. Letenky sem vás z Česka vyjdou asi na 21 tisíc. S jedním přestupem se sem dostanete se společností Air France.

Kambodža

O něco levnější jsou letenky do této asijské země. Vyjdou asi na 17 tisíc korun. Kostarika leží v jihovýchodní Asii a nabízí vám množství turistických destinací, kde je co vidět. Jedinou nevýhodou je, že zde nenajdete velké množství pláží upravených pro turisty. Zato však můžete cestovat vnitrozemím k velkolepým chrámům.

Například k chrámu Angkoru – hlavnímu lákadlu Kambodži. Další známá místa jsou například chrám Koh Ker nebo Banteay Srei. Ve městech pak narazíte na pouliční jídlo připravované z hmyzu. Máte-li pro strach uděláno – ochutnejte!

Madeira

Nejkratší cesta – něco přes 5 hodin letadlem – vás čeká při putování na Madeiru. Portugalské území, kde i v zimě panují teploty okolo 20 °C. Nejsou to tropy jako ve vzdálenějších oblastech, avšak i toto může být hezkým zpestřením v zimních měsících. Jedním z častých důvodů cestování sem je i gastronomie. Putujte po stopách zdejších typických produktů, jako je zdejší víno nebo třešňový likér. Jsou zde také pro turisty přírodní „bazény“ napájené z moře nebo ostrov Porto Santo s plážemi, které pokrývá léčivý písek.