Sölden je ideálním místem pro lyžaře, cyklisty i vášnivé turisty

Málokterá země Evropy je tolik bohatá na horské oblasti a s nimi spojený cestovní ruch jako právě Rakousko. Naši sousedé disponují řadou krásných regionů vhodných pro zimní radovánky, nicméně Sölden mezi nimi jednoznačně vyniká. Dokonale totiž snoubí možnosti lyžování, cyklistiky a horské turistiky. V tomto článku vám představíme místa, které by vám během návštěvy rozhodně neměli uniknout.

Město Sölden a základní informace o něm

Sölden je v podstatě takovou drobnou vískou, která se nachází ve spolkové zemi Tyrolsko v údolí Ötztal. Co do rozlohy není nikterak rozsáhlý. Výměru činí 467 km2 a dnešnímu dni žije na jeho území přibližně 3 200 obyvatel. Na první pohled se jedná o vcelku obyčejné místo, které ničím nevyniká, že? Pokud ovšem do jeho útrob vstoupíte, zjistíte, jak hluboce jste se mýlil. Jde totiž o jeden z nejvýše položených lyžařských regionů, které jsou v Rakousku k vidění. Díky tomu se samozřejmě těší obrovskému zájmu (nejen) lyžařů z celého světa.

Lyžování v Söldenu

Na návštěvníky města čekají rozmanité sjezdovky, jejichž celková délka se odhaduje na 146 kilometrů a je rozdělena do několika různých areálů. Za zmínku stojí například Ski-areál Giggijoch vhodný pro začínající lyžaře a snowboardisty, Ski-areál Gaislachkogel určený pro zkušenější sportovce a disponující úžasným výhledem na nejvyšší vrcholky Alp či Ledovce Tiefenbach a Rettenbach, na nichž každým rokem probíhají závody světového poháru v alpském lyžování.

Sölden

Turistika v Söldenu

Hory samozřejmě nevyhledávají pouze lyžaři a snowboardisté, ale také návštěvníci lačnící po turistice. Těm skvěle poslouží například Vrchol Schwarze Schneid, který se tyčí do výšky 3 370 metrů. Jedná se o cca dvacetiminutový výšlap náročnějšího charakteru, na jehož konci se nachází naprosto dokonalá vyhlídková plošina. Z té lze dohlédnout až do italských Alp pouhým okem. K dispozici je navíc také interaktivní dalekohled, jenž vám při každém pohybu prozradí, na jakou horu se v danou chvíli díváte.

Za návštěvu bezpochyby stojí taktéž Stubaiský ledovec v nadmořské výšce 3 210 metrů s panoramatickou plošinou Top of Tyrol. Ta je vysunuta devět metrů nad zemí do volného prostoru a magazín GEO ji zařadil mezi 10 nejkrásnějších vyhlídek na světě. Pokud překonáte strach z výšek a na plošinu vstoupíte, jistě dáte uznávanému plátku za pravdu.

Cyklistika v Söldenu

Údolí Ötztal patří mezi nejzajímavější cyklistické lokality v Rakousku, takže ani na tento druh zábavy byste neměli zanevřít. Pokud stojíte o malou ochutnávku, na základě které si o cyklistice v Söldenu uděláte obrázek, sledujte Ötztalský cyklistický maratón, který se zde každoročně koná.