Marmolada

Počasí Marmolada: Ani na ledovci se slunci nevyhnete

Spousta lidí nedá dopustit na zimní Itálii. Není se čemu až tolik divit, mnohá střediska jsou skutečně supermoderní a rozhodně mají co nabídnout. Jedním z nich je bezesporu také ledovec Marmolada nacházející se v Italských Dolomitech. Mnohými je Marmolada označována jako samotná Královna Dolomit! Nachází se nad známými a v podstatě nejvýše položenými italskými vesničkami Malga a Ciapela, jež si i přes vytíženost střediska zachovávají svůj prvotní ráz.

Jedno z nejžádanějších alpských center

Díky své skvělé poloze a také možnostem lyžování je Marmolada opravdu vyhledávanou lokalitou. Počasí Marmolada nabízí skutečně luxusní, jelikož se setkáte především s typickým italským sluníčkem. Opalování přímo na lyžích není ničím výjimečným. Jinak je součástí velkého okruhu Sella Ronda a leží v samotném srdci Dolomiti Superski. Lyžařský areál Marmolady nabízí bez napojení na zmiňované okruhy sám o sobě zhruba 20 km precizně upravovaných tratí. Jakýmsi bonbónkem je pro mnohé pista vedoucí z La Bellunese z Punta Rocca do Malga Ciapela. Už jen její délka 12 kilometrů budí respekt.

Marmolada

Letní i zimní lyžování

Ledovcová střediska dokážou nabídnout jak letní, tak i zimní lyžování. U Marmolady se většinou jedná pouze o zimní, nicméně letní středisko přímo na ledovci bývá otevřené také. Vše se odvíjí od momentální situace. Pokud počasí Marmolada v létě dovolí, je možné lyžovat i v době, kdy je jinde horko. V posledních letech je situace taková, že v létě zdejší moderní vleky a lanovky spíše stojí.

Užívejte si Dolomit!

Jen samotná web kamera Marmolada jasně ukáže, že je v tomto středisku krásně. A to nemusíte být ani zkušení lyžaři nebo snowboardisté. Skýtat se vám totiž budou krásné výhledy na Dolomity a jejich velikány. Moc hezká a poučná je také návštěva zdejšího muzea 1. světové války. Fascinující je také slavný skalní kostel na Punta Rocca, který posvětil sám papež Vojtyla.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *