Marmolada

Počasí Marmolada: Ani na ledovci se slunci nevyhnete

Spousta lidí nedá dopustit na zimní Itálii. Není se čemu až tolik divit, mnohá střediska jsou skutečně supermoderní a rozhodně mají co nabídnout. Jedním z nich je bezesporu také ledovec Marmolada nacházející se v Italských Dolomitech. Mnohými je Marmolada označována jako samotná Královna Dolomit! Nachází se nad známými a v podstatě nejvýše položenými italskými vesničkami Malga a Ciapela, jež si i přes vytíženost střediska zachovávají svůj prvotní ráz.

Jedno z nejžádanějších alpských center

Díky své skvělé poloze a také možnostem lyžování je Marmolada opravdu vyhledávanou lokalitou. Počasí Marmolada nabízí skutečně luxusní, jelikož se setkáte především s typickým italským sluníčkem. Opalování přímo na lyžích není ničím výjimečným. Jinak je součástí velkého okruhu Sella Ronda a leží v samotném srdci Dolomiti Superski. Lyžařský areál Marmolady nabízí bez napojení na zmiňované okruhy sám o sobě zhruba 20 km precizně upravovaných tratí. Jakýmsi bonbónkem je pro mnohé pista vedoucí z La Bellunese z Punta Rocca do Malga Ciapela. Už jen její délka 12 kilometrů budí respekt.

Marmolada

Letní i zimní lyžování

Ledovcová střediska dokážou nabídnout jak letní, tak i zimní lyžování. U Marmolady se většinou jedná pouze o zimní, nicméně letní středisko přímo na ledovci bývá otevřené také. Vše se odvíjí od momentální situace. Pokud počasí Marmolada v létě dovolí, je možné lyžovat i v době, kdy je jinde horko. V posledních letech je situace taková, že v létě zdejší moderní vleky a lanovky spíše stojí.

Užívejte si Dolomit!

Jen samotná web kamera Marmolada jasně ukáže, že je v tomto středisku krásně. A to nemusíte být ani zkušení lyžaři nebo snowboardisté. Skýtat se vám totiž budou krásné výhledy na Dolomity a jejich velikány. Moc hezká a poučná je také návštěva zdejšího muzea 1. světové války. Fascinující je také slavný skalní kostel na Punta Rocca, který posvětil sám papež Vojtyla.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *