Nasfeld

Ve středisku Nassfeld Hermagor se těšte nejen na Millennium Express

Jedním z největších a nejmodernějších středisek současných rakouských Alp je bezesporu Nassfeld. Toto velké lyžařské centrum nacházející se v Gailtálských Alpách dokáže nabídnout prakticky všechno, co lze od kvalitní zimní dovolené očekávat. Modenrí lanovky v kombinaci s plným servisem, skibusy a skvělou atmosférou. Podívejme se tedy trochu podrobněji na to, jaké jsou hlavní přednosti užívání si simy právě v Nassfeldu.

Jistota sněhu zaručena

Našinec si mnohdy posteskne po kvalitním sněhu a hlavně po jeho dostatečném množství. Není se čemu divit, jelikož spousta středisek není schopna nabídnout souvislou sněhovou pokrývku po celou zimní sezonu. Nassfeld mezi ně nepatří. Díky tomu, že se nachází v nadmořské výšce pohybující se mezi 1 600 až 2 000 metry, nebudete mít o bílé zlato nouzi! Další devízou je neustále modrá obloha a spousty sluníčka. V kombinaci s místní skvělou kuchyní není co řešit. Vynikající gastronomické speciality mají mimo jiné i nádech Slovinska a Itálie.

Přepravní kapacita na jedničku

Spolehnout se mohou návštěvníci také na vynikající přepravní kapacity. Zdejší lanovky a vleky dokážou přepravit za hodinu více než 46 000 osob. Jakousi královnou mezi všemi lanovkami a vleky je kabinová lanovka Millennium Express. Ta umí přepravit lyžaře z Gaitálského údolí, konkrétně z Tröpolachu až do nadmořské výšky 2 000 metrů nad mořem za pouhých 17 minut! Jinak se zde nachází dalších 30 lanovek. Jezdit můžete až na 110 km precizně připravených pist.

Kraj zážitků

V každém případě bychom měli doporučit některou ze zdejších tratí. Opravdovým zážitkem se stane sjezd napříč údolím do Tröpolachu. Překonat budete muset celkem 7,6 km dlouhou trať. Moderní aréna Kärten Nassfeld/Hermagor je ideální i pro milovníky dalších zimních sportů. Najdeme zde Funpark, U-rampu a spousty míst pro freeride.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *