Zugspitze Arena: Užívejte zimy v Německu

Zugspitze

Nejvyšší horou celého Německa je Zugspitze. Vrchol nacházející se na ledovci leží v oblasti Ammergauských Alp a má poměrně úctyhodnou nadmořskou výšku 2 963 metrů nad mořem. Dostat se na samotný vrchol lze hned dvěma způsoby. Nejoblíbenějším výstupem je ten, který vede z údolí Höllental nacházejícím se hned nad rekreačním střediskem Garmich-Partenkirchen. Vyrazit můžete ale klidně dopravním prostředkem. Vedou sem hned dvě lanovky, a to Tiroler Zugspitzbahn nebo Eibsee-Seilbahn. Spousta lidí, kteří sem vyrazí za vysokohorskou turistikou, zdolá ještě další vrchol Alpspitze s 2 628 metry nad mořem. Pro většinu milovníků zimy je ale největším magnetem Zugspitze Arena, která nabízí nejen ježdění po sjezdovkách, ale také jízdu v prašanu a túry na skialpechtúry na skialpech.

Zugspitze

Foto: Pixabay

Spíše červené a modré trasy

Pokud patříte mezi milovníky černých padáků, pak si u nejvyššího vrcholu Německa příliš neužijete. Nachází se tedy totiž především červené a modré sjezdovky. Co se týká celkových kilometrů, pak červených pist je zde 14 kilometrů a modrých 7. Vyrazit na jejich vrcholy můžete moderními dopravními prostředky. Klasiku představuje zejména zmiňovaná zubačka, nicméně k dispozici jsou ještě další tři sedačkové lanovky a lyžařské vleky. Celková přepravní kapacita střediska činí 12870 přepravených osob za hodinu.

Lyžování u vrcholu

Zcela jistě bychom měli vybrat také některé známé sjezdové tratě. Nejdelší sjezdovou tratí je Zugspitze Zugspitz disponující homologací FIS a celkovou délkou 3 kilometrů. Při sjezdu překonáte převýšení 800 metrů. Její obtížnost je střední. Naopak nejsložitější sjezdovkou je Zugspitze Schneefernekar mající převýšení 110 metrů. Tady už si užijí i zkušenější lyžaři a snowboardisté.

Zugspitze

Foto: Pixabay

A co další zábava?

Milujete jízdu na prkně s mnoha překážkami. Snowboard extra nabízí halfpipe přímo v tomto středisku. Vydat se ale můžete klidně i do hlubokého sněhu, který je kompletně v celém středisku Zugspitzplatt.

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.