Civetta

Civetta: Skvělé lyžování zalité sluncem

Největší lyžařský areál Civetta leží po vrcholem hory Monte Civetta v oblasti Veneto. Tato oblast je středem italských Dolomit. Civetta poskytuje 76 kilometrů sjezdovek s různými obtížnostmi. Při dobré viditelnosti si navíc užijete i krásný výhled na vrcholky Dolomit. Mezi čtyři hlavní střediska patří Alleghe, jehož dominantou je stejnojmenné jezero. Dále pak Selva di Cadore, Zoldo a Palafavera. Trati obsluhuje 11 vleků a 12 lanovkami, u kterých najdeme dětský park, hospůdky nebo ski bary.

Výhody a nevýhody

Jednou z výhod jsou stále vylepšované už tak kvalitně upravené sjezdovky pro všechny stupně náročnosti a navíc možnost skvělého nočního lyžování v Zoldu. Na své si přijdou i snowboardisté ve snowparku nad Alleghe nebo skvěle osvětleném funparku v Zoldu. Největší výhodou však je, že v Civettě si užijete pohodové lyžování bez zbytečného čekání u lanovek, což je způsobeno menším počtem návštěvníku než jinde. To, ale nesvědčí o menší kvalitě střediska ba naopak. Nevýhodou jsou snad jen mimolyžařské aktivity, za kterými se musíte dopravit autem do vzdálenějších míst od areálu.

Civetta ubytování

Co se týká ubytování, Civetta nabízí spoustu hotelů nebo apartmánů o různé kvalitě. Pro Čechy nejznámější a cenově dostupný je tříhvězdičkový hotel Savoia. Jedná se spíše o starší hotel, ale personál zajišťuje dopravu k lanovkám.

Civetta počasí

Skoro každé lyžařské středisko v dnešní době je už vybaveno webkamerami, které můžete najít na stránkách středisek. Kamery běží po celou provozní dobu. Uvidíte tedy stav sjezdovek a aktuální počasí ještě před tím než se na svah vydáte, což je velké pozitivum, protože nebudete ničím překvapeni. Dlouhodobou předpověď počasí v Civettě naleznete na některé ze stránek meteostanic.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *