Filzmoos

Jaké nabízí Filzmoos výlety

Filzmoos je horská vesnice nedaleko Ramsau am Dachstein a Schaladmingu v Rakousku. Odtud pocházejí nejlepší běžkaři, jako je například Michaela Kirchgasser.

Lyžování ve Filzmoos

Ve Filzmoos najdeme malé rodinné lyžařské středisko, které je součásti areálu Ski Amadé. Středisko je vhodné pro rodiny s dětmi. Má totiž velmi přehledný terén a prostorné sjezdovky, což ocení právě děti a začátečníci. Na své si ve Filzmoosu přijdou i běžkaři, jelikož je pro ně vyhrazena 16 kilometrová trať Rossbrand plus další tratě v okolí. V lyžařském středisku ale nemusíte jen lyžovat, můžete si také zasáňkovat ve dvou drahách o 6 kilometrech. Sáňky je možno také zapůjčit.

Než se vydáte na svah, můžete se díky webkamerám podívat, jak to na sjezdovkách zrovna vypadá, nebo jaké je momentálně počasí ve Filzmoos.

Filzmoos výlety

Filzmoos nejsou jen lyžařské sjezdovky a běžecké tratě, ale i turistika. Když do této vesničky a jejího okolí zavítáte v létě, objevíte nádherné romantické horské louky, pastviny a vrcholky Alp. Na své si tedy přijdou jak obdivovatelé přírody, tak sportovci. Výlety a túry různých obtížností vám pomohou naplánovat průvodci z outdoorového centra “Filzmoos aktiv “. Milovníky historie zase jistě potěší hrad Hohenwerfen z 11. století s výstavou zbraní. Dozvíte se něco o historii okolí nebo zdejších rytířích. Dalším tipem je krásným zámek Hellbrun s rozlehlým parkem, který se pyšní nejrůznějšími fontánami.

Filzmoos ubytování

Co se týče ubytování, vybrat si můžete hotel, penzion nebo apartmán v rodinném domě. V obci najdete také vyhlášené restaurace, například v hotelu Hubertus, a pokud máte rádi sladké, nezapomeňte navštívit i výbornou cukrárnu. Až si budete chtít odpočinout od lyžování, můžete navštívit odpočinkové a sportovní centrum s bazénem nebo horolezeckou stěnou, které najdete na západním konci Filzmoosu.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *