Dovolená ve Slovinsku: Bledské jezero

Bledské jezero

Málokdo v České republice si asi dokáže představit dovolenou ve Slovinsku. Tato země pro Čechy představuje spíše jeden z bodů při plánování trasy na oblíbenou dovolenou v Chorvatsku. Jelikož jsou dvě možnosti: Jedna je cesta do Chorvatska přes Slovinsko a druhá přes Maďarsko. Přitom Slovinsko nabízí spoustu zajímavých turistických i rekreačních míst vhodných pro strávení příjemné dovolené. Nejnavštěvovanějším turistickým místem je Bledské jezero.

Kde ho najdeme?

Najdeme ho ve městě Bled. Město se nachází na severozápadě země a je považováno za symbol Slovinska. Centrem města je právě Bledské jezero, které je obklopeno Julskými Alpami a ostrůvkem s kostelíkem uprostřed.

Bledské jezero

Atrakce

Hlavní atrakcí je samozřejmě samotné jezero, kde si lze vypůjčit loďku, rybařit. Pokud se k jezeru vydáte v létě, můžete se v něm dokonce se vykoupat. Naopak, když zamíříte do Bledu v zimě, z jezera se stává kluziště, které lidé využívají k bruslení. Druhou atrakcí je kostel Nanebevzetí Pany Marie uprostřed ostrova na jezeře. V kostele najdeme zvon, o kterém se traduje, že plní přání. Další třetí atrakcí je hrad Bled, který se nachází na skále u jezera. Od hradu je krásný výhled na jezero a hory okolo, takže stojí za to k hradu vylézt. Čtvrtým lákadlem je malá vesnice Vintgar, ve které se nachází 1,5 kilometru dlouhá rokle.

Ubytování

Co se týče Bledského jezera a ubytování, nemusíte mít strach. Celý region je zaměřen na turistický ruch, a proto zde najdete okolo 300 hotelů, takže pohodlně se ubytovat se nebude problém. Hotely bývají rodinného typu s výhledem na jezero. Volit nemusíte ale jen hotel. Můžete si vybrat třeba některý z hostelů nebo kempů. Naleznete zde i spoustu kvalitních restaurací s výborným jídlem.

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.