Monínec

Ski areál Monínec aktuálně nabízí skvělé podmínky

Ski areál Monínec se rozprostírá v nadmořské výšce 724 metrů ve středních Čechách v oblasti, která se nazývá Česká Sibiř. Monínec je umístěn na severní straně Javorové skály. Největší plus střediska je vzdálenost. Od Prahy je to totiž pouze 80 kilometrů, což ocení určitě spoustu nadšených lyžařů právě z hlavního města a jeho okolí.

Jaká je výbava střediska?

Areál nabízí dvě sjezdovky. Jedna je dlouhá 1200 metrů a druhá 600 metrů. Dále je zde snowpark nebo Funline trať. Sjezdovky zasněžuje technický sníh a jsou pravidelně upravovány. Přepravu zajišťují tři vleky a jedna lanovka, která má kapacitu 2 400 osob za hodinu. Zapůjčit si zde můžete lyže nebo snowboard a příslušenství v lyžařských půjčovnách. O seřízení lyží a další úpravy se vám postará ski servis. Pokud budete do střediska cestovat autem, můžete ho nechat bezplatně na parkovišti u areálu.

Služby ski areálu

Sezona na Monínci díky umělému zasněžování začíná už v říjnu a končí v březnu. Lyžuje se zde tak průměrně 100 dní v roce. V zimní sezoně nabízí areál pro děti, které se teprve učí na lyžích jezdit, lyžařskou školičku. Děti se učí v uzavřeném prostoru s dětským hřištěm a 90 metrovým pojízdným kobercem, mimochodem nejdelším v České republice. Otevřený snowpark Freestyle Area Monínec má svůj vlastní vlek a osvětlení pro večerní lyžování. Ve snowparku díky čtyřem platformám najdete mnoho překážek a skoků. Jako už u všech středisek i Monínec má své aktuální web kamery, kde se můžete skrze webové stránky střediska podívat na počasí nebo aktuální sníh na sjezdovkách.

Novinky pro sezonu 2016/2017

Tato sezona je pro lyžování na Monínci významná. Ski areál totiž přišel s novým systémem zasněžovaní zvaným Snow Factory a je prvním u nás. Systém je úžasný hlavně v tom, že se dokáže přizpůsobit teplotě a připravit sníh i v teplotách do 35 stupňů Celsia. Sníh se sice vyrábí v minusových teplotách, ale minusovou teplotu si stále ve svém jádru drží, a proto tak rychle neroztává.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *