Plešivec

Ski areál Plešivec

Ski areál Plešivec najdeme u obce Abertamy a patří k nejmladším areálům v České republice. Plešivec leží v Krušných horách s nadmořskou výškou 1028 m. Areál má dvě parkoviště. Jedno u nástupní stanice ve Pstruží a druhé u dětského centra.

Vybavení areálu

Středisko je velmi moderní, profesionálně zasněžované a osvětlené. Nachází se zde 8 sjezdovek, které jsou přehledné a dost široké. Rozsah sjezdovek je 12 kilometrů s více než 300 metrovým převýšením. Horní pasáže sjezdovek jsou spíše prudší a dojezdy už mírnější. Areál je vybaven třemi lanovkami, třemi vleky a čtyřmi pohyblivými pásy. Lanovky mají vysokou kapacitu přepravy na sjezdovkách, takže se nemusíte bát dlouhého čekaní ve frontě. Sjezdovky také umožňují večerní lyžování.

Služby areálu

Ski areál zajišťuje půjčení lyží, snowboardů a jejich seřízení v lyžařském servisu, který je denně otevře. Dále se v areálu nachází dětský park, kde se děti mohou jak učit lyžovat pod vedením instruktorů, tak si užít několik desítek atrakcí, ke kterým patří například kolotoč nebo umělý tunel. Pro ty, co si budou chtít odpočinout od lyžování, mohou navštívit rozhlednu na vrcholu Plešivce. U rozhledny je i hotel nebo restaurace, odkud si můžete vychutnat nejen krásný výhled, ale i dobré jídlo. U sjezdovek pak samozřejmě na několika místech naleznete také občerstvení nebo oblíbený skibar. Stránky ski areálu jsou navíc doplněny o webkamery, kde se můžete podívat, jak sjezdovky vypadají dříve, než se na Plešivec vydáte. Na stánkách naleznete i informace o aktuálním počasí.

Ubytování

V okolí ski Plešivce objevíte několik hotelů. Například Hotel Plešivec u rozhledny na vrcholu Plešivce, kde si můžete dopřát i wellness pobyt nebo Hotel Zelen Údolí pod areálem ve Pstruží. Také si můžete pronajmout třeba celou chatu nebo chalupu a užít si větší soukromí a tím pádem i klidnější dovolenou. Vše je jen o vaší preferenci.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *