Vysoké nad Jizerou

Jaké nabízí Vysoké nad Jizerou lyžování

Vysoké nad Jizerou je město v okrese Semily v Libereckém kraji. Je také jedním z nejvýše položených měst v České republice. Jelikož se jedná o horské město v Krkonoších, lidé zde zavítají za památkami, ale především v zimě kvůli lyžování. Mezi nejnavštěvovanější lyžařské areály patří:

–          ski areál Šachty,

–          ski areál Větrov,

–          ski areál Sklenařice.

Ski areál Šachty

Areál najdeme na okraji města Vysoké nad Jizerou. Nabízí 4 kilometry sjezdových tratí a pro běžkaře 35 kilometrů běžeckých tratí. Lyže, snowboard a další vybavení je možno zapůjčit přímo v areálu. Šachty samozřejmě nabízí i restauraci a občerstvení na několika místech přímo na sjezdovce. Vychutnat jídlo si může jak venku, tak i uvnitř restaurací. Pokud přijedete lyžovat s dětmi, využít můžete celodenní rodinnou permanentku a užít se nějaký čas i v dětském ski parku. V areálu jsou u místěny i webkamery. Díky nim si tak na stránkách střediska zjistíte aktuální stav počasí i úpravu sjezdovek ještě před tím než se vydáte lyžovat.

Ski areál Větrov

Lyžařský areál se nachází přímo ve městě Vysoké nad Jizerou směrem na sever a nabízí tak krásný pohled na Krkonoše i vždy upravené sjezdovky. Ski areál je určen především pro rodiny s dětmi a začínající lyžaře, a proto má v nabídce i lyžařskou školu pro jednotlivce nebo skupiny. Jestliže si budete chtít zalyžovat i večer, areál umožňuje i večerní lyžování. Největší výhodou je hlídané parkoviště, které je umístěné 100 metrů od střediska.

Ski areál Metlák – Sklenařice

Lyžařský areál nalezneme kousek od města Vysoké nad Jizerou ve Sklenařicích. Stejně jako Ski areál Větrov je orientovaný na severní stranu s výhledem na Krkonoše. Jeho výhodou je možnost ubytování hned 40 metrů od vleku. A když nebudete chtít jen sjíždět kopce, můžete si užít i trochu adrenalinu na snowtubingové dráze.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *