Špičák

Ski Tanvaldský Špičák

Špičák nebo také Tanvaldský Špičák. Vrch s nadmořskou výškou 803 metrů se nachází v Jizerských horách. Špičák patří mezí nejvýznamnější lyžařská střediska v Libereckém kraji i celé České republice.

Lyžování na Špičáku

Ski areál Tanvaldský Špičák nabízí pro lyžaře sjezdovky všech tipů obtížnosti. Areál má takovou kvalitu, že zde může pořádat i závody na evropské úrovni. Středisko je vybaveno 7 vleky, 4- sedačkovou lanovkou a U- rampou pro snowboardisty. Areál navíc stále upravuje a vylepšuje systém technického zasněžování. Ve večerních hodinách je možnost lyžování za umělého osvětlení. A pokud by vám sjezdovka na Špičáku byla málo, můžete se díky Ski aréně Jizerky přemístit na další sjezdovku. Ski aréna Jizerky totiž propojuje odbavování mezi areály Bedřichov, Severák a právě Tanvaldský Špičák. Veškerou dopravu mezi areály zajišťují ski busy a pro držitele platného ski pasu jsou převozy zcela zdarma.

Lyže a servis

Na Tanvaldském Špičáku je možnost vypůjčit lyže, snowboard a další příslušenství. Vyzkoušet si zde můžete i závodní a freestylové lyže nebo snowboardy. S profesionální obsluhou vyberete lyže a doplňky přesně pro vás. Půjčovna funguje i jako servis, takže před tím než se vydáte na svah, si své lyže nebo snowboard nechejte seřídit.

Lyžařská škola SKI Bižu

Lyžařská škola nabízí celosezónní výuku i několikahodinovou lekci. Učit lyžovat vás nebo vaše děti budou certifikovaní instruktoři v alpském lyžování. Škola má tři základní programy:

–          lyžařská školička,

–          individuální výuka,

–          skupinová výuka.

Lyžařská školička

Tento program je určen pro děti od 3 let. Děti jsou rozděleni do skupin podle věku a dovedností. Výuka probíhá hravou formou, nechybí ale ani závody v lyžování.

Individuální výuka

Tento způsob výuky je určen hlavně pro ty, kteří upřednostňují individuální přístup. Vyučovací hodina trvá 50 minut, 4x denně.

Skupinová výuka

Pokud chcete zažít více legrace, doporučujeme výuku skupinovou formou. Skupinu tvoří 3 až 8 osob a instruktor.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *