Počet nočních požárů mysliveckých posedů na Karviné je znepokojivý. Jde pravděpodobně o pomstu za zastřeleného psa

Myslivci na Karviné aktuálně řeší velmi nepříjemný problém: někdo jim totiž během noci zapálil několik posedů. Jde pravděpodobně o reakci na nedávný incident, při kterém zemřela border kolie.

V Karviné dnes ráno hasili hasiči postupně šest mysliveckých posedů. Tuto informaci poskytl mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák. Podle něj je pravděpodobné, že posedy myslivcům někdo zapálil. První požár byl na tísňovou linku ohlášen v 06:02. Hasiči během dvou hodin uhasili celkem šest posedů v oblasti mezi Stonavou a Horní Suchou.

Požáry zaměstnaly mnoho hasičů

U požárů zasahovaly tři hasičské jednotky. Vyšetřovatel předběžně odhadl výši způsobené škody na 30 000 korun a příčina vzniku je stále ve šetření. Vzhledem k charakteru události se hasiči počítají i s verzí úmyslného zapálení. Policejní mluvčí René Černohorský uvedl, že policie se bude případem zabývat pro důvodné podezření z poškození cizí věci. Pokud máte jakékoli informace, které by mohly vést k objasnění celé záležitosti, lze je kdykoli telefonicky sdělit na bezplatnou linku tísňového volání policie 158, a to i anonymně.

Je zajímavé, že terčem útoku se nedávno stali také myslivci na Opavsku, kterým na konci března někdo ukradl čtyři posedy v hodnotě 20 000 a 15 000 korun. Tyto posedy stály v honitbě Mysliveckého spolku Lišák v lese v katastru obcí Nové Lublice a Moravice.

Foto: Pixabay

Pomsta za smrt border kolie?

Na počátku tohoto řádění může stát událost z 5. března, kdy si myslivec údajně spletl border kolii s liškou. Běžná procházka se psem se tehdy pro majitelku psa a jejího přítele stala noční můrou. Když se ocitli přímo pod posedem, uslyšeli výstřel. Jejich border kolií Dixie byla postřelena a umírala jim v náručí. Protože pes trpěl, prosili myslivce o ránu z milosti. Myslivec se však bál slézt z posedu, dokud nedorazil místní myslivecký hospodář. Měl prý strach, protože mu přítel dívky nadával. Později tvrdil, že střílel na lišku.

Incident se odehrál v Darkovicích a otřásl mnoha lidmi, kteří se zabývají otázkami ochrany zvířat. Majitelka psa, která chtěla zůstat anonymní, uvedla, že nechápe, jak mohl myslivec takto jednat. Podle jejích slov si nevážil života jejich psa a nejednal zodpovědně. Záměna border kolie za lišku by totiž opravdu neměla být možná.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000036049/myslivec-zastrelil-v-darkovicich-u-cyklostezky-psa-ktereho-vencila-majitelka-tvrdi-ze-strilel-na-lisku, https://karvinsky.denik.cz/z-regionu/zastreleni-psa-dakrovicky-opavsko.html, https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/na-karvinsku-rano-shorelo-sest-mysliveckych-posedu-nekdo-je-zrejme-zapalil/2352385?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_vert_ab=0&dop_vert_id=leg0&dop_req_id=XXlJAlqBGG4-202304170255&dop_id=20358911

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.