Poděbrady

Poděbrady

Město Poděbrady proslavily lázně, fungující už od roku 1908. Zaměřeny jsou na léčbu srdečních obtíží a pohybové ústrojí. Poděbrady však nemusíte navštívit jen při nějakých zdravotních problémech, lázně i jejich okolí působí jako balzám na duši. Dokonce se zde nebudou nudit ani ti, co milují pohyb a aktivity.

Do Poděbrad vlakem

Do Poděbrad se dá dobře dostat vlakem. Vlakové nádraží navíc leží u lázeňského parku, který zase končí u Jiřího náměstí. Park prošel nedávno rekonstrukcí. Při procházce vás zaujmou krásně upravené trávníky, záhony, také mnoho soch a hlavně kolonáda Libenského. Na této kolonádě si totiž můžete natočit známou léčivou minerální vodu Poděbradku. Blízko kolonády ukazují čas slavné hodiny z květin, kterým se každý rok mění jejich výzdoba

Památky

Na náměstí Jiřího je významnou památkou jezdecký pomník samotného Jiřího z Poděbrad a samozřejmě známý zámek. Ten stojí na místě, kde původně stál hrad. Na jednom z nádvoří zámku se nachází kulturní centrum, nepleťte si ho ovšem s informačním centrem, který je na náměstí. Další památkou je Havířský kostel. Ten byl postaven přesně na místě popravy vůdců povstání kutnohorských havířů v 15. století. Poblíž kolonády stojí též známá stavby a to vila Kouřimka. Vila z cihel a pískovce je spolu s další vilou v Havlíčkově ulici ojedinělými stavbami od secesního architekta Josefa Fanta.

Pasivní i aktivní odpočinek

Lázně Poděbrady jsou skvělým místem pro odpočinek. A to jak aktivní tak i pasivní. K pasivnímu odpočinku patří nejrůznější masáže a procedury a také posezení v kavárně nebo restauraci. K pasivnímu odpočinku nemusí sloužit pouze klasické lázně, ale i pivní lázně Poděbrady. V letních měsících se v Poděbradech navíc každý víkend konají zajímavé festivaly. Co se týče aktivního odpočinku, Poděbrady a okolí nabízí pěší, cykloturistické a in-line trasy. Jedna z tras vede například k přírodnímu koupališti Jezero nebo do Nymburka.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *