Podzim v Asii: kam vyrazit, aby to stálo za to? Seznamte se s nejžhavějšími cestovatelskými tipy

Velká čínská zeď

Každý rok Asie přivítá miliony turistů a to především během teplejších měsíců v roce. Chcete se vyhnout davům a přitom si užít Japonsko, Čínu nebo třeba Vietnam tak trochu jinak? Pak vyrazte za podzimním asijským dobrodružstvím.

Singapur je sázkou na jistotu

Ostrov Singapur, plným názvem Singapurská republika, je městský stát ležící u pobřeží jižní Malajsie. V září tu sice ještě trochu prší, od října však vaší skvělé dovolené nebude stát nic v cestě. Nejlevnější a zároveň nejzajímavější atrakcí Singapuru je kuchyně, která je v obvykle chutná a překvapivě levná. Pokud vám tedy jde zejména o dobré jídlo, rozhodně si přijdete na své.

Kuala Lumpur, Malajsie aneb když máte rádi teplo

V tomto malajském městě je možné ještě i během podzimu očekávat docela horké počasí s většinou jasnou oblohou, tedy bez deště. A proč zamířit právě do Kuala Lumpur? Je pověstné svou úžasnou kuchyní, ale také rozmanitou kulturou. Je moderní a krásné a ve srovnání s jinými obdobnými asijskými městy se sem dostanete za zlomek nákladů.

Kuala Lumpur

Foto: Pixabay

Nha Trang vám dovolí poznat Vietnam

Už od poloviny září se tomuto místu začínají deště vyhýbat, a to je rozhodně dobře. Je totiž známé jako jedno z nejlevnějších plážových měst na území celé Asie. Tříhvězdičkové hotely tu stojí stejně, jako jinde ty s jednou hvězdičkou navíc. Nenajdete tu totiž mnoho atrakcí, ale pokud vám bude stačit výhled na pobřeží, krásný písek a půvabná příroda, určitě budete spokojeni.

Peking – hlavní město Číny vás také uvítá

I když září bývá v tomto koutu Číny ještě horké a deštivé, později to už neplatí. Peking doslova pěkně vyschne a bude k mání za opravdu rozumnou cenu, takže si ho můžete vychutnat i s docela napjatým rozpočtem. Těšit se můžete především na mnoho kulturně významných památek: Čínské národní muzeum, náměstí Tchien-an-men a samozřejmě také na starobylé císařské paláce.

Malé aneb poznejte Maledivy

Nenechte se odradit tím, že v tomto městě během podzimu stále prší, otužilí cestovatelé se mohou na oplátku těšit na krásnou odměnu. A jak vlastně vypadá onen déšť? Většinou jde o několik odpoledních přeháněk, nepřesahujících dobu půl hodiny. Bývají ovšem následovány nádhernými západy slunce. A jako bonus vás Maledivy potěší i rozumnými cenami.

Maledivy

Foto: Pixabay

Nové Dillí aneb hurá do Indie

Už v polovině září se tenhle kousek Indie začíná pomalu vymaňovat z deštivých měsíců a začíná vítat cestovatele. A co tu vidět? Jde o město plné vzrušujících atrakcí, jimž samozřejmě dominuje ikonický Tádž Mahal.

Soul aneb na výlet do Jižní Koreje

Na podzim tu možná ještě zažijete několik přeháňek, ale to bude také vše. Díky tomu je Soul skvělou destinací pro dovolenou již od samého konce září. Toto obrovské město je plné nádherných výhledů a atrakcí. Těšit se můžete i na krásný střet moderní architektury a starověkých buddhistických chrámů, které se občas objeví v tom nejneočekávanějším rohu. A místní kuchyně je také skvělá.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.etravel.cz/novinky/nejlevnejsi-destinace-evropy, https://tripmania.cz/509-nejlevnejsi-evropske-destinace-plne-prirodnich-kras-ktere-vas-financne-nezruinuji.html

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.