Point Pleasant: Město s nevysvětlitelnou záhadou

Poznejte město, kde už od roku 1966 si vypráví o nevysvětlitelném objevování záhadné bytosti, kterou místní nazvali Mothan. Všichni, kdo ho viděli, popsali vysokého muže zahaleného v černém, se širokou hrudí, červenýma hypnotizujícíma očima a velkými křídly. Údajně se pohybovat šouravě a velmi pomalu. Pokaždé si to namířil rovnou do Point Pleasant. Ale proč?

Point Pleasant

Malé městečko, u kterého by vás nenapadlo hledat něco špatného. Určitě by nebylo tak známé, kdyby nedošlo ke katastrofě, která je velmi odlišná od všech ostatních. Městečko Point Pleasant se nachází v Západní Virginii a je stále navštěvováno turisty. Nicméně, na co si dát pozor?

Katastrofa v Západní Virginii

V polovině 60. let 20. století došlo v Point Pleassant ke katastrofě. Zřítil se most zvaný Silver Bridge, který se nacházel na řece Ohio. Stalo se to v pět hodin odpoledne a o život přišlo 46 osob, z nichž dvě nebyly nikdy nalezeny. To by nebylo tak ohromující. Stalo se to a děje se to i v jiných městech a státech. Ale katastrofa v Point Pleasant nabrala jiných otáček.

Několik týdnů před touto katastrofou celé město tvrdilo, že vidělo několik jakýchsi nejasných mužských postav s křídly a zářícíma očima. Ano, není bizarní, že legendy o tajemných nebo mocných bytostech existují v každém koutě světa. Přízraků existuje celá řada. I dospělí je rádi využívají k tomu, aby strašili zlobivé děti. Ale co se stane, když po městě začnou kolovat pověsti a historky o zvířeti, které straší dospělé?

Veřejnost okamžitě začala uvažovat a řešit, kdo za katastrofu může a zda se katastrofě na mostě dalo zabránit. Má tato katastrofa vysvětlení v podobě závady na jednom ze spojů, který by nemusel vydržet takový dopravní nápor, nebo je za ní něco jiného? Konkrétně přízrak Monthman neboli Motýlího muže?

První objevení Monthmana

Stalo se to v listopadu 1966, kdy 5 hrobníků pracujících v Point Pleasant spatřilo mužské zvíře s křídly. Všichni shodně tvrdili, že skutečně létalo po stromech přímo nad jejich hlavami. Několik dní poté Roger Scarberry, jeho manželka a další osoby běžely na radnici, aby nahlásily, že viděly metr vysoké zvíře s rudě zářícíma očima a obrovskými křídly. Zpočátku si všichni mysleli, že jde o světla auta, ale když je zvíře údajně dostihlo, zjistili, že tomu tak není. Přidali na rychlosti, ale letící zvíře s nimi drželo krok. Když se přiblížili k radnici, vzlétlo do tmavé noci.

Mothman
Foto: Wikimedia commons, Mostlymade, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Mothman_%28cropped%29.jpeg#/media/File:Mothman_(cropped).jpeg

Protože v tomto městečku zná každý každého, nebylo pochyb o tom, že pozorovatelé nejsou blázni, ale běžní občané. Šerifův agent z jejich strachu skutečně usoudil, že mluví pravdu. A případů začalo přibývat.

Ďábelská, dobrá, nebo nadpozemská bytost?

Existují četné adaptace. V každém případě jednotlivci připouštějí, že v případě neštěstí šlo o Monthmana, který se snažil obyvatele varovat před neštěstím. Jiní zastávají opačnou domněnku, že za zřícení mostu může on. Po této katastrofě zde Monthmana už nikdo nikdy neviděl. Je však zajímavé, že tento takzvaný Motýlí muž se objevil i před jinými tragédiemi. Konkrétně je uváděn v souvislosti s důlní kalamitou v Německu v roce 1978, před seismickým otřesem v Mexico City v roce 1985 a údajně je spojován i s Černobylem v roce 1986. Naposledy se o něm údajně hovořilo v roce 2001, kdy byl spatřen na veletrhu Cameo Lane před teroristickými útoky.

Zdroje info: aktualne.cz, icesty.cz

Náhledové foto: Wikimedia commons, Tim Bertelink, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Mothman_Artist%27s_Impression.png#/media/File:Mothman_Artist’s_Impression.png