Vysoké Taury aneb krásy páteře rakouských Alp jako na dlani. V létě vás ovšem mohou nepříjemně zaskočit

Pokud plánujete dovolenou na nevšedním místě, zkuste právě rakouské Vysoké Taury. Vynikají především nádhernou přírodou a mnoha turistickými trasami. Ovšem připravte se na to, že tu i v létě můžete potřebovat zimní oblečení a vybavení do sněhu.

Existuje několik míst, která byste při cestě sem určitě neměli minout. Na prvním místě určitě stojí Krimmelské vodopády a soutěska Sigmund Thun-Klamm. Ovšem minout byste neměli ani jezera Klammsee a Hintersee u Mittersillu. A něco se najde i pro milovníky historie (Muzeum veteránů v Kaprunu) a adrenalinu (visutý most v Bad Gasteinu).

Krimmelské vodopády a jejich krásy

Pokud vám nevadí vyrazit do hor brzy ráno, pak budou pro vás Krimmelské vodopády tím pravým místem. Opravdu se totiž vyplatí „vychytat“ při výstupu ještě příznivé letní teploty a zároveň se vyhnout davu turistů.

Vysoké Taury aneb krásy páteře rakouských Alp jako na dlani Náhledové Foto: Pixabay

Ovšem to se vám může poštěstit i v pravé poledne. Většina lidí totiž skončí přibližně v polovině těchto vodopádů a nahoru na kaskádu už nepokračuje. Pokud vám však nevadí náročné převýšení 380 metrů, pak vy se nahoru určitě vydejte. Bude to stát za to.

Visutý most v Bad Gasteinu

Tento zážitek je z trochu jiného soudku. Doporučujeme vyjet lanovkou na vrchol hory Stubnerkogel, odtud se rozhlédnou po okolí (stojí to za to) a nakonec se vydat přes 140 metrů dlouhý visutý most, vedoucí 28 metrů nad zemí. Jde rozhodně o zážitek, který má něco do sebe.

 

Zdroj: Zdroj: https://www.idnes.cz/cestovani/rady-na-cestu/ctenari-cestuji-heiligenblut-obertauern-vysoke-taury-alpy-rakousko.A210305_121536_kolem-sveta_taj,https://ckvegatour.cz/rakousko/zell-am-see/narodni-park-vysoke-taury, https://www.salzburgerland.com/cs/prazdninovy-region-narodni-park-vysoke-taury/

Vysoké Taury aneb krásy páteře rakouských Alp jako na dlani Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.