Potápění na Bali a jeho tajemná krása

Potápění v Egyptě

Když se řekne aktivní dovolená, málokoho napadne právě potápění. Ovšem šnorchlování – to už je něco jiného. Hodí se totiž i pro úplně začátečníky. A právě na Bali si obou těchto aktivit můžete užít do sytosti. Stačí se jen vydat na ty správné lokality.

K mání je opravdu vše – bohaté korálové útesy, majestátní manty, želvy i vraky lodí. Na co všechno se při potápění a šnorchlování na Bali můžete těšit a co si určitě nenechat ujít? To vám ukážeme v tomto článku.

Bohatý podmořský svět Indonésie

Pokud chcete ze světa pod vodní hladinou vidět opravdu jen to nejlepší, doporučujeme v Indonésii zamířit na ostrovy Flores a Bali. Oba nabízejí několik velmi dobře vybavených potápěčských základen, kde si na své přijdou úplní nováčci i zkušení profíci. Zaplatit si tak můžete úvodní kurz i zapůjčení profesionální výbavy. Ovšem vyplatí se mezi jednotlivými lokalitami přejíždět a vyzkoušet si více než jednu.

Potápění Egypt

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Kam se na Bali vypravit za zážitkovým potápěním

Doporučujeme například ostrov Nusa Lembongan. Ležící asi minut rychlé jízdy člunem od Bali. Čekat tu na vás bude jedinečné šnorchlování nad korály, i možnost zaplavat si s velkými mantami. Mimochodem tyhle mořské paryby můžete potkat i u ostrůvku Penida.

Nusa Menjagan vám zase nabídne nejzachovalejší korály v Indonésii. Šnorchlovat budete z malé loďky která vás k ostrovu doveze. Jestliže naopak hledáte klidnou lokalitu pro výlety, přístupnou přímo ze břehu, zamiřte na Amed, Tulamben. Kromě bohatého pomořského života tu na vás čeká i vrak lodi USS Liberty a bezejmenného japonského plavidla.

Ostrůvky Gili vás potěší krásnými plážemi, pestrými korálovými útesy a především želvami. Šance na setkání je vysoká. Máte raději tajemného měsíčníka? Pak je pro vás jako sevřené potápění u ostrova Lembongan.

Náš tip: Certifikované potápěčské školy nabízejí i zkušební ponor – a to bez jakéhokoli absolvovaného kurzu. Můžete si tak vyzkoušet, zda je pro vás potápění vhodné.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.