Poukazy na cestování nebo do wellness center nahradily v podání firem úplně jiné benefity – a týkají se covidu

turista

Výhody, které zaměstnavatelé nabízí těm, kteří v práci odvádějí nejrůznější nadprůměrné výkony, jsou velmi pestré. Nebo alespoň bývaly. Dnes se na jejich místo dere něco, co bychom si nejspíš nikdy ani nedokázali představit.

Asi nepřekvapí, že se vše týká aktuální situace okolo onemocnění covid-19. A překvapivě nejde o očkování. Koneckonců – to už je dnes přístupné zcela běžně a pro každého. Byť k němu někdy osvícení zaměstnavatelé přidávají i několik sick days – to kvůli možným vedlejším následkům.

Testování na protilátky zdarma

Je to něco, co umožňuje lidem zjistit, zda je pro ně kupříkladu bezpečné očkování nebo zda v dřívější době (byť nevědomky) prodělali koronavirus. Testování ve firmě vždy zajišťuje zdravotnický personál, to aby bylo jisté, že je vše provedeno správně.

Foto: Pixabay

„Testy, které máme k dispozici, dají zájemcům přesnou odpověď, jakou mají ochranu proti nákaze covid-19: zda větší, menší či žádnou. Během 15 minut dostanou informaci o aktuální výši tzv. neutralizačních protilátek proti covid-19 a mohou se zodpovědně rozhodnout co dál: jestli se nechají očkovat, zda potřebují třetí, posilující dávku nebo zda budou striktně dodržovat preventivní opatření typu respirátor a testy. Že se stát zatím k této formě ochrany nehlásí, osobně považuji za chybu,“ říká k celé problematice PharmDr. Vladimír Finsterle.

Nejde o nápad zaměstnavatelů, ale zaměstnanců

Zájem zaměstnanců znát hladinu svých protilátek (i když zatím nejde o uznávanou alternativu k očkování, prodělanému onemocnění nebo testu) vás možná překvapil. Ovšem pravdou zůstává, že sami zaměstnanci ocenili testování na protilátky jako atraktivní firemní benefitatraktivní firemní benefit, zvlášť když si budou moci do dvou měsíců nechat na pracovišti hladinu protilátek otestovat znovu a poměřit si tak dynamiku hladiny protilátek v krvi, což označili jako další benefit.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: Test protilátek jako atraktivní benefit pro zaměstnance | Protext – PR služby ČTK

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.