Pavilon ČR navštívila nečekaná návštěva – ministr zahraničí pořádající země. Přijel na golfovém vozíku

Šejk Abdalláh bin Zajdem Nahaján, což je, jak mnozí vědí, ministr zahraničí SAE, přijel na spontánní návštěvu pavilonu Czech Spring. Jeho příjezd však mnohé překvapil. Dostavil se totiž zcela bez okázalých ceremonií.

Naopak, choval se nenápadně a přijel v golfovém vozíku, který řídila (aby to bylo ještě zajímavější) ministryně pro mezinárodní spolupráci Rím Hášimíová. Expozicí, nazvanou Czech Republic – Country for the Future, provedl tyto dva vysoké vládní představitele velvyslanec a generální komisař pro národní účast na EXPO v Dubaji Jiří F. Potužník.

Solární technologie jako středobod zájmu

Největší pozornost věnoval Šejk Abdalláh bin Zajdem Nahaján (mimochodem bratr současného prezidenta SAE) především zahraničí technologii S.A.W.E.R. Pokud se zdejšímu ročník trochu věnujete pak víte, že je to ta, která umí vyrábět vodu i z velmi suchého vzduchu jen s pomocí solární energie. Na veletrhu najdete i názornou ukázku – zavlažuje totiž oázu před národním pavilonem.

Foto: ČTK

A pozornost věnoval také automatické fenotypizační lince společnosti PSI. Jde o zařízení, jež dokáže číst reakce a potřeby rostlin. Reaguje jak na na světelné, tak i na zvukové podněty.

I šejk si vytiskl svou vločku

A bez povšimnutí neprošel ani kolem osobní 3D tiskárny firmy Prusa Research. Na nich se v současnosti tisknou modely vloček, z nichž návštěvníci staví nevšední sochu. A jednu vločku na ni umístil osobně právě i šejk Abdalláh bin Zajdem Nahaján.

„Spojené arabské emiráty a Českou republiku pojí dlouhodobé přátelství, a prostřednictvím EXPO můžeme dosáhnout našeho cíle vytvořit udržitelnější budoucnost,“ napsal do pamětní knihy českého pavilonu po prohlídce národní expozice představující původní inovace v oblasti energetiky, botaniky a nanotechnologií šejk Abdalláh bin Zajdem Nahaján

Náhledové foto: ČTK

Zdroj: Český pavilon navštívil ministr zahraničí pořádající země | Protext – PR služby ČTK

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.