Elektrokoloběžky2

Pouliční mor se rozroste ještě víc – koloběžkám se v době pandemie nevídaně daří

Proticovidová opatření nám brnkají na nervy v mnoha směrech. Ovšem možná to bude ještě horší, než si myslíme. Pokud se totiž podíváme do obchodů se sportovním zbožím, pak zjistíme, že příznivě ovlivnila třeba i prodej koloběžek.

Příkladem je příběh české značky Yedoo. Od letošního března tu zaregistrovali o 60 procent vyšší prodej a vývoz do některých zemí se pak mnohdy i více než zdvojnásobil. „V protikladu ke všem omezením budeme mít obchodně nejúspěšnější rok za celou naši víc jak dvacetiletou historii,“ odhaduje zakladatel a šéf značky Yedoo, Dan Pilát.

Koloběžky být tak velkým problémem nemusí…

Faktorů, které hrají ve prospěch tohoto dopravního prostředku, je opravdu hodně. Většina vnitřních sportovišť padla za oběť proticovidovým opatřením, které je na dlouhou dobu uzavřela. Není tedy divu, že se lidé snažili udržet v kondici a psychické pohodě jinými způsoby – a to především pohybem venku. A to samozřejmě zahrnuje mimo jiné i jízdu na koloběžkách. Svou roli tu zajisté také sehrál zájem vyhnout se hromadné dopravě cestou do práce.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Dobrou zprávou však je, že většina těchto koloběžek míří do soukromých rukou. Takže bychom neměli být svědky apokalypsy, která v minulých měsících mnohdy nastávala v Praze. Koloběžky lime s jasně zelenou barvou se totiž leckdy povalovaly doslova všude a překážely v provozu i v běžném bezproblémovém pohybu po chodníku.

Pokud chcete také koloběžku, vybírejte dobře

Také vás láká představa zdolávání náročného terénu právě za pomoci koloběžky? Pak se nenechte strhnout aktuálním nadšením a dobře vybírejte. Jiné koloběžky se totiž hodí do města a jiné do terénu. Mnohdy je lepší mít doma spíše dva modely, než sázet na jeden univerzální do města i na výlety.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

 

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *