Pověrčivé hory, kde chodí duchové a zvláštní bytosti, jako Bermudský trojúhelník na souši

Apache Trail

Pověrčivé hory v Arizoně na sebe bezesporu vážou mnohé příběhy a pověsti. Zhruba v roce 1800 nám do celého příběhu vstupuje Jákob Waltz, který zde údajně našel zlatý důl. Jenže i když se na smrtelné posteli svěřil jedné osobě, nikdy se důl už nepodařilo nalézt. Mnoho lidí si tady zkoušelo splnit své sny, ale marně. Každopádně se zde přišlo na to, že tam straší duchové a divné bytosti, které chrání hory a vstup do pekla.

Pověra, divočina a chladné dny

Oblast jako taková je velmi primitivní a za poslední dobu se rozšířila o dalších 160 200 akrů. Tak jak tomu v divočině bývá, se zde po nocích místní potýkají s velmi chladnými nocemi a extrémně teplými dny. Turisté zde mohou prozkoumávat divočinu plnou pověr, legend a stezek v celé oblasti.

Apache Trail – místa, které nesmíte minout

Na Apache Trail se nacházejí strašidelné vulkanické útesy, které se tyčí 2000 stop nad zemí. Tyto útesy skrývají důl Lost Dutchman Mine, jeden z nejznámějších dolů na Západě. Muzeum ztracených Holanďanů na hory Superstition Mountain disponuje artefakty, historií a nádherným pohořím.

1. Město duchů – Goldfield

Goldfield
Foto: Pixabay

Ještě v 90. letech 19. století bylo toto město vzkvétající komunitou. Goldfield se nachází na malém návrší u Mammoth Mine Road a nabízí komentovanou prohlídku zrekonstruované části Mammoth Mine. Najdete zde rovněž jedinečné obchody, salon a obchod se smíšeným zbožím. Na chvíli se ve městě zastavte a vychutnejte si grilovaný steak a zkuste si, jaké to je rýžovat zlato. Dokonce můžete zažít prohlídku z vrtulníku nebo džípu.

2. Canyon Lake

V Tonto National Forest, Canyon Lake Marina vám nabídne mořské a rybářské potřeby pro jachtaře a rybáře. Nastupte na palubu Dolly Steamboat a nechte se unášet po vodních cestách na Nature Cruise nebo Twilight Dinner Cruise.

3. Tortilla Flat

Toužíte poznat autentickou zastávku pro dostavníky? Pak se vydejte do horské divočiny Superstition Mountain. V místním baru si můžete vychutnat místní pochoutky – jako je zmrzlina z opuncie, chilli a salsa a jiné.

Zdroje info: cestujeme.cz, icesty.cz

Náhledové foto: Pixabay