Pražský hrad jako nejoblíbenější hrad na Instagramu

Pražský hrad

Víte, jaký hrad je na Instagramu nejpopulárnější? Možná je to k nevíře ale ten pražský. Ano, právě Pražský hrad získal na popularitě snad ještě více než dříve. K tomuto závěru dospěl výzkum společnosti Stokemont, v němž se uvádí hned několik světoznámých hradů, které rozhodně stojí za návštěvu. Podívejme se na výsledky onoho průzkumu nejenom v textu, ale také v přehledné grafice.   Hrady na Instagramu

Grafika: Stokemont

Pražský hrad vládne všem

I touto parafrází ze známého Tolkienova Pána prstenů bychom mohli začít. Pražský hrad se skutečně stal jakýmsi instagramovým vládcem. Vždyť získal více než 600 000 hashtagů, což rozhodně není málo. Konkrétně se jednalo o 667 933 hashtagů. Není se čemu divit, vždyť jde o jednu z našich nejsignifikantnějších staveb. Vždyť právě tady sídlili prezidenti naší země. Pražský hrad se stal reprezentativní a dominantním komplexem.

Pražský hrad

Pražský hrad: Foto Pixabay

Druhý je Edinburgh

Na druhém místě je hrad Edinburgh, historická pevnost, která dominuje panoramatu hlavního města Skotska. Edinburský hrad má na Instagramu 581 111 hashtagů, což je více než 7krát více než rumunský hrad Peleş na 10. místě.

Edinburgh

Edinburgh: Foto Pixabay

Kouzelný Neuschwanstein

Zámek Neuschwanstein v Německu, inspirovaný designem Šípkové Růženky a Zámků Popelky, získal třetí místo s 390 457 snímky. Skutečně úchvatná stavba, která vypadá až pohádkově.

Neuschwanstein

Neuschwanstein: Foto Pixabay     

Bramboru má Windsor

Hrad Windsor nebyl jen kulisou svatby prince Harryho a Meghan Markle v roce 2018, podle studie Stokemont.com je to čtvrtý nej hrad na světě. Královská rezidence byla na Instagramu vyfotografována 388 855krát.

Windsor

Windsor: Foto Pixabay   

Palác Pena v Portugalsku

Top 5 završuje palác Pena v Portugalsku. Krásný romantický hrad v São Pedro de Penaferrim má na Instagramu zatím celkem 281 193 hashtagů, které se budou s přibývajícím bezpečným cestováním zvyšovat.

Palác Pena

Palác Pena: Foto Pixabay   

Pražský hrad: Náhledové foto Pixabay

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.