Pro Čechy je Chorvatsko stále top destinací. Jedou po vlastní ose, ale už nevaří a drahota jim nevadí

Mnoha lidmi vysmívané Chorvatsko je pořád v hledáčku zájmu Čechů, kteří si chtějí užít dovolenou v teple na pláži u moře. Chorvaté sice zdražili, co se dalo, protože už mají také euro, ale obyvatelům České republiky to pranic nevadí. Tedy minimálně těm, jimž ještě zůstaly nějaké peníze a nežijí od výplaty k výplatě na suchém chlebu (i margarín je drahý) s domácí marmeládou. Češi berou zemi Chorvatů útokem.

Věrnost nade vše

Chorvatské kuny skončily v propadlišti dějin, když je nahradilo euro. To samozřejmě s sebou přineslo zdražení potravin i služeb asi o 15 %, a když k tomu připočítáte drahé energie a rostoucí inflaci, tak se z Chorvatska stává poměrně drahá destinace. Chtělo by se říct, že se tento stav projeví na zvyklostech Čechů a ti místo do této jihoevropské země budou za mořem létat na Kanáry nebo do Itálie.

Pravda je ale někde jinde. Češi zůstali i přes masivní zdražení Chorvatsku věrni. Na jeho pláže míří stejné množství obyvatel České republiky jako v loňském roce. A kdo zaváhá, tak se mu také může stát, že už vhodné ubytování ani nesežene. Takový je o Chorvatsko letos zájem.

Do Chorvatska raději v září, jestliže chcete ušetřit

Jestliže obracíte každou korunu, než ji z peněženky vydáte, myslíte ekonomicky a zároveň byste si rádi odpočinuli na chorvatské oblázkové pláži na břehu Jadranu, tak s rodiny sem vyrazte nejlépe v září. V srpnu totiž bude Chorvatsko plné Italů a Němců, tudíž Chorvaté ceny vyšroubují ještě o něco výše, aby zvýšili své zisky. Červenec vychází o něco levněji, ale září je z finančního hlediska velice zajímavé. Nemáte-li rádi davy ukřičených dovolenkářů, najděte si ubytování na chorvatských ostrovech – na Hvaru či Mali Lošinj.

Hvar. Foto: Pixabay

Po vlastní ose do komfortního hotelu s polopenzí

Ano, říká se o Češích, že jsou národem, který si na dovolenou pod stan v chorvatském kempu vozí kupované lančmíty a doma zavařené masové konzervy. Ovšem letos to neplatí. I Češi si raději dopřejí chutnou polopenzi v chorvatském hotelu, který je maximálně komfortní. Češi zlenivěli a chtějí si více užívat, aspoň tak to vypadá dle slov tiskové mluvčí Jiřiny Ekrt Jiruškové z cestovní kanceláře Invia. Letecky se do Chorvatska dopravuje jen zlomek z českých turistů, většina jich dává přednost cestování vlastním automobilem.

Zdroj: https://traveladventure.cz/cesi-berou-chorvatsko-utokem-i-po-zdrazeni-porad-jezdi-autem-ale-uz-si-sami-nevari/; www.invia.cz

Náhledové foto: Pixabay

U nás i za hranicemi je tolik zajímavých míst, která stojí za to být navštívena. A proto vás chci s nimi seznamovat.