Kouřová hora alias známý jazykolam aneb co by si neměli milovníci přírody nechat v Mexiku ujít

Popocatépetl-Iztaccíhuatl National Park je národní park nacházející se ve středním Mexiku, ve státě Puebla a státě México. Tento park je pojmenován podle dvou významných vrcholů, Popocatépetl a Iztaccíhuatl, které jsou symboly mexického pohoří a kultury.

Park se rozkládá na rozloze více než 25 000 hektarů a nabízí úchvatnou krajinu, bohatou na biologickou rozmanitost a přírodní krásy. Je oblíbeným cílem turistů, horolezců a milovníků přírody, kteří sem přicházejí obdivovat vrcholky hor, horské řeky, ledovce, lesy a další přírodní útvary.

Pro milovníky sportu

Popocatépetl-Iztaccíhuatl National Park je známý svými horskými túrami a výstupy na vrcholky Popocatépetlu a Iztaccíhuatlu. Horolezci se vydávají na dobrodružné výpravy, které vyžadují zkušenosti a fyzickou kondici, ale nabízejí nezapomenutelné výhledy na okolní krajinu.

Park je domovem pro mnoho druhů rostlin a živočichů, včetně vzácných a ohrožených druhů. Mezi ně patří kondor andský, puma, jelen, kozorožec, kolibříci a mnoho dalších. Rostou zde také endemické rostliny a alpínská vegetace, která přispívá k jedinečnému ekosystému parku.

Foto: Pixabay

Tady si opravdu odpočinete

Kromě horolezectví a turistiky nabízí národní park i další aktivity. Návštěvníci si mohou užít pěší túry, horské cyklistiky, pikniky a pozorování ptáků. Existují také možnosti pro kempování a přenocování ve stanu v přírodním prostředí parku.

Popocatépetl-Iztaccíhuatl National Park je důležitým chráněným územím, které si klade za cíl ochranu přírodního dědictví a podporu udržitelného cestovního ruchu. Úřady pečují o ochranu přírodního prostředí, monitorují sopečnou aktivitu a zajišťují bezpečnost návštěvníků.

Pro milovníky přírody a dobrodruhů je Popocatépetl-Iztaccíhuatl National Park jedinečným místem, kde mohou objevovat krásy přírody opravdu se vším všudy.

Zdroj: https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g150796-d152736-Reviews-Iztaccihuatl_and_Popocatepetl_National_Park-Central_Mexico_and_Gulf_Coast.html, https://en.wikipedia.org/wiki/Iztacc%C3%ADhuatl%E2%80%93Popocat%C3%A9petl_National_Park

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.