Pro Torajce je smrt důležitější než svatba nebo zrození

Torajci neváhají své mrtvé pravidelně vynášet z hrobů a opečovávat jejich mrtvoly. Tyto praktiky mohou vypadat bizarně, přestomají pro řadu cestovatelů své kouzlo.

Navíc část tohoto ostrova známá i nádhernými horskými sceneriemi. A najdete tu i skvělá místa pro potápění a šnorchlování. Plže tady bývají leckdy nazývány těmi nejkrásnějšími v celé oblasti.

Zamiřte ovšem na Sulawesi na jaře nebo v létě, oslavy se tu totiž z praktických důvodů konají během období sucha. Přítomnost bílého člověka však zesnulému pomůže. Podle místní pověry bude moci snáze najít cestu do jiného světa.

Foto: Pixabay

A co tahle potápění

Perfektní je v tomto směru národní park Bunaken . Může se totiž pyšnit opravdu impozantní rozlohou 890 km². Patří do něj mimo jiné ostrovy Bunaken, Siladen, Mantehage a nesmíme zapomenout ani na Manado Tua a další. Podmořský svět nabídne pestrost.

  • přibližně 80 typů korálu,
  • více než 3 050 všelijakých druhů ryb.

Těšit se můžete na nebezpečnou barakudu, tuňáky a samozřejmě nesmí chybět ani několik druhů mořských želv. Vybavení na šnorchlování si můžete půjčit doslova na každém rohu. Vlastní výbavu tedy klidně nechte doma, vybavíte se cestou.

Plovoucí vesnička aneb přímo do Salo Tengah

K podivuhodnostem tohoto kousku země patří i plovoucí vesničky. Nechte se pozvat Salo Tengah na vlnách jezera Tempe. Domu tu plují na bambusových vorech a místní obyvatelé si své tradice opravdu střeží. Dovnitř se není možné dostat, turisté mohou do vesnice pouze pouze vplout s místním průvodcem.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.mahalo.cz/indonesie/destinace-indonesie/sulawesi/londa-burial-caves.html, https://www.pomurec.com/vsebina/426/Tana_Toraja_-_spektakularni_pogrebni_obredi_na_Sulawesiju

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.