Jak cestovat v létě se psem co nejbezpečněji?

pes

Mnoho lidí nedá na své čtyřnohé miláčky dopustit a rádi s nimi vyrážejí za aktivním odpočinkem. Jenže jak psa v autě správně převážet? Zvládne i dlouhou cestu? A co dělat, když je velké horko? Připravili jsme pro vás několik rad a tipů, které vám na tyto (i jiné) otázky dají odpověď.

Pes a vaše bezpečí

Pokud psa zvykáte na jízdu autem od štěněte, nebude mít patrně žádný problém s vámi takto cestovat. Některým jedincům se však v autě může dělat špatně, budou zbytečně ve stresu nebo se budou bát. Jestliže jste se psem ještě nikam nejeli nebo jezdíte jen sporadicky, zkuste nejdříve krátký výlet a uvidíte, jak bude pes v autě reagovat.

pesPes: foto Pixabay

Bezpečí řidiče je na prvním místě, proto psa nikdy neposazujte na sedadlo spolujezdce. Zvíře může vyskočit, leknout se nebo se bude chtít jen mazlit a nehoda může být na světě. Psovi bude nejlépe v kufru, kde bude mít vlastní přepravku či pelíšek. Vše musí být pevně ukotvené, aby zvíře v kufru „necestovalo“ a nemohlo se např. při prudkém brždění zranit. Pokud pes v kufru sám nevydrží, lze pořídit speciální postroje vhodné do auta. Jsou podobné bezpečnostním pásům a využijete je i při klasickém venčení. Pomocí nich bude pes fixován na zadním sedadle a vy si můžete sednout k němu.

pesPes: foto Pixabay

Co dělat v horkém počasí?

Je důležité si uvědomit, že psi mají trochu jiný práh horka než lidé. Co je pro člověka příjemná letní teplota, to je pro psa již těžko snesitelné horko. I z toho důvodu nikdy nenechávejte svého miláčka v létě v autě! I při delším cestování je třeba na tohle myslet. Zapnutá klimatizace sice vzduch v autě trochu osvěží, ale přesto potřebuje pes časté přestávky, aby se napil a trochu protáhl venku.

Nepodceňujte ani riziko zapaření. Vyrážíte-li se svým mazlíčkem rádi k vodě, nezapomeňte jej před nástupem do rozpáleného auta dobře vytřít a osušit. Některé plemena jsou totiž k zapaření náchylná a jejich veterinární léčba by se vám pěkně prodražila.

Zdroj: https://autobible.euro.cz/pet-zpusobu-prevazet-psy-aute-plus-par-rad-kocku/

Pes: náhledové foto Pixabay

Cestování mě nabíjí energií, ať už jsou to výlety po Česku nebo za exotikou. Navštívila jsem už mnoho zajímavých míst a ráda vám je představím.