Letenky

Procestujte celý svět díky levným letenkám

Také toužíte po tom, že mezi své koníčky zařadíte stále populárnější cestování? Není to tolik nemožné, jako v minulosti. Důvodem je fakt, že cestovat lze v dnešní době opravdu levně. A to nemáme na mysli autostop, nebo spolujízdu. Máme na mysli variantu rychlejší a pohodlnější. Je jí letecká přeprava. Ceny letenek nejenom dlouhodobě klesají, ale při správném postupu lze zaručeně pořídit vždy ty cenově nejvýhodnější. Jak na to? Poradíme vám.

Najděte si je online

Letenky dnes může nabízet mnoho cestovních agentur, ale i cestovních agentur, stejně jako i cestovních kanceláří. Ty si ale vezmou určitou provozy z prodeje a tak jejich ceny nemusí být nejlevnější. Proto doporučujeme využívat přímé vyhledávače letenek. To je možnost, jak se dají pořídit levné letenky online. I když nebudete mít k dispozici konkrétní osobu, která vám pomůže s výběrem, volbu té pravé zvládnete sami, svépomocí. Jakl na to? Stačí si jednoduše zvolit:

  • letiště odletu,
  • letiště příletu,
  • termín odletu a příletu.

Následně se vám zobrazí dostupné lety na dané lince a na vás už je vybrat si a následně snadno zarezervovat ten, který bude tím pravým.

Využívejte aktuálních slev

Mnoho leteckých společností se snaží zaujmout. A to právě tím, že nabídnou zájemcům o letenku zajímavé slevy. Pokud jich chcete využít, mějte vytipovaných pár destinací, a sledujte jednotlivé letecké společnosti, nebo cestovatelské blogy. Uvidíte, že dříve nebo později se zajímavá nabídka objeví. Jedním z příkladů jsou Amsterdam letenky. Zatímco dříve se jezdilo hlavně autobusem, nyní vyjde výhodněji letecká přeprava. To proto, že zpáteční let je možné pořídit i za cenu okolo 2 500 Kč. Nejde ale o příklad jediný. Podobně levně lze navštívit řadu jiných evropských metropolí. A to třeba:

  • Londýn,
  • Řím,
  • Paříž.

Porovnejte si ceny

Je jenom velmi málo linek, které by byly obsluhovány jednou jedinou leteckou společností. Aktuální praxe je taková, že na konkrétních linkách létá i několik aerolinek. A to je výhoda, jelikož i toto je cesta, jak se dají získat levné letenky. Jednoduše si ty pravé najdete online a následně si porovnáte jejich ceny. Na základě výsledků se rozhodnete, s kým konkrétně poletíte. Když vám sdělíme, že se některé ceny mohou lišit i o několik tisíc korun, je jasné, že porovnání cen letenek je správný krok.

Využívejte nízkonákladových leteckých společností

Je sice pravdou, že místa na sedadlech je méně, nevyužívají nejnovější letadla a služby na palubě jsou značně omezené. Svůj úkol však zvládají dokonale a levně. Tedy pokud mluvíme o tom, že vás dokážou přepravit z bodu A do bodu B. Jejich výhodou je právě to, že se soustředí hlavně na dopravu a na nic okolo. Díky tomu si mohou dovolit nasadit ty nejlepší možné ceny. Jsou ukázkou toho, jak se dá létat opravdu velmi levně.

Přizpůsobte se

Když se při vyhledání letu dokážete přizpůsobit určitým věcem, také to může znamenat, že ušetříte. První věcí je odletové letiště. Nemusí to být vždy Praha, jelikož levněji lze létat z Brna nebo Ostravy. Také není nutné zůstávat jenom v ČR, jelikož v úvahu mohou přicházet i letiště v Polsku, nebo v Rakousku. Tam se lze dostat veřejnými dopravními prostředky i za několik málo hodin.

Také se přizpůsobte době letu. Obecně platí, že ty noční mohou být výrazně levnější. Když vám navíc nebude vadit případný přestup, je to další plus. I ten může mít vliv na to, kolik bude vaše letenka stát. Toto jsou hlavní příklady toho, jak se lze přizpůsobit. Je nejenom vidět, že nemluvíme o něčem hrozném a komplikovaném. Přitom právě toto je cesta, jak se dají ušetřit i desítky procent. A ty mohou být spojeny jak se stovkami, tak i s tisíci korunami, které vám zůstanou.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *