Sri-lanka

Dovolená na Srí Lance

Opuštěné pláže, zelené čajové plantáže, sloni a buddhistické chrámy, to je Srí Lanka. Ovšem tento ostrov skrývá mnohem, mnohem víc.  A co? To se dozvíte v článku!

Pestrobarevná země

Většina lidí si Srí Lanku představuje, jako zelenou zemi, ale Srí Lanka je pestrá.  Je jo jedna z nejbarevnějších zemí, což zjistíte už na letišti, když při příletu spatří Srílančanky v barevný šatech.  Budete mít pocit, že se nacházíte v orientální pohádce a to je jen začátek pestrobarevnosti. Všechny mezinárodní lety přilétají do Colomba, tedy do hlavního města.  Colombo je však ve srovnání s ostatními městy a okolím, poněkud neduživé, takže zde ani moc turistů nezůstává.  Skvělou základnou pro výlety je Kanda, nacházející se ve středu Srí Lanky.

Sloní sirotčinec na Srí Lance

Kousek od města Kanda se nachází sloní sirotčinec. Pokud nestojíte o mačkání se s dalšími turisty, vydejte se do sloní nadace Milenium.  Je trochu komornější a navíc se tu můžete na slonovi svézt, vykoupat ho v řece nebo nakrmit ovocem. Zvláště když máte s sebou děti, bude to pro ně zážitek na celý život.  Kromě toho se dozvíte něco i o komunikaci mezi člověkem a slonem. A co by to byla dovolená na Srí Lance bez prohlídky slonů ve volné přírodě. Opět se vyplatí jet na místa, kde se neshlukuje tolik turistů. Například o rezervace Minneriya, kde jsou na pozorování sloní ideální podmínky. Do parku se však dostanete jen v džípu, takže je potřeba průvodce.

Skalní chrám

Blízko rezervace se slony se nachází i legendární Sigiriya neboli skalní chrám zapsaný na seznam UNESCO. Opět tady narazíte na spousty turistů. Takovou alternativou je skála Pidurangala, ze které je nádherný výhled na slavnou lví skálu Sigiriyu. Výstup na skálu je navíc dobrodružný, takže žádné nudné stoupání do kopce se konat nebude.  Jestliže budete mít dost výletů a budete si chtít trochu odpočinout na pláži, máte jedinečnou příležitost si lehnout na písečnou pláž s kokosovými palmami a průzračným mořem. Zkrátka dovolená jako z plakátu a to na jihu Srí Lanky. Ovšem oceán, který omývá břehy, není příliš klidný, takže se na některých místech koupání nedoporučuje.  K vidění je toho na Srí Lance mnohem více, určitě nezapomeňte navštívit některou ze želvích líhní nebo další přírodní rezervace s krásnou přírodou.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *