Madeira

Dovolená na Madeiře

Říká se jí ,,ostrov věčného jara‘‘ a s rozlohou 800 kilometrů čtverečních je Madeira destinací, která nabízí spoustu zážitků a aktivit.  Na Madeiře je neustále příznivé počasí, můžete tu zažít aktivní dovolenou a zároveň i příjemný relax. Najdete tu totiž hory i pláže.

Jarní počasí na Madeiře

Denní teploty v létě nepřesáhnou 25°C a v zimě zase neklesne pod 11°C. Rozdíl mezí průměrnou noční a denní teplotou jsou asi 4°C, což je velmi příjemné.  Ovšem na východě ostrova, na náhorní plošině a v horách fouká silný vítr.  Na severním pobřeží zase docela často prší. Pro dovolenou je tak nejvhodnější jih ostrova, kde se nachází i hlavní město Funchal. Období, které je na návštěvu tohoto ostrova nejlepší je období mezi březnem a listopadem.

Pláže, hory a levády

Ostrov Madeira je součástí Portugalska a nachází se v Atlantickém oceánu. Povrch ostrova je velmi rozmanitý, jelikož je sopečného původu. Najdeme tu jak jednu stometrovou písčitou pláž Prainha u městečka Canical, tak městkou pláž ve Funchalu i několik menší kamenitých pláží. Více než relaxace na pláží je vhodnější turistika. Na Madeiře stále něco kvete a ze slunné pláže se během chvíle dostanete do zamlžených kopců a divoké zeleně.  Dalším lákadlem jsou na Madeiře levády neboli povrchové kanály odvádějící vodu z deštivého severu na sušší jih.  Díky těmto povrchovým kanálů, kterých je na ostrově vybudováno tisíce kilometrů, je možné podél nich procházet zdejší lesy.

Ve Funchalu

Madeira je autonomní oblastí Portugalska a hlavní městem je Funchal, jak již bylo zmíněno.  V hlavním městě žije přes 100 tisíc obyvatel. Jedná se o moderní evropské město a ekonomiku ovládá zejména turismus, obchody a hotely.  Nejcennější partie, tedy vavřínové lesy byly v roce 1999 zapsány na seznam UNESCO.  Ve Funchalu se nacházejí také významné památky, jako například kostel a klášter Santa Clara, katedrála Nanebevzetí Panny Marie v Sé nebo zdejší 4 pevnosti, postavené kvůli pirátům.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *