vid2

Procházka adventní Vídní – na co si dát pozor

Tenhle zážitek by si neměl nechat ujít žádný milovník adventních zážitků. Do Vídně se dostanete snadno a orientace na místě také není náročná. Poradíme vám, na co si dát na místě pozor, abyste si jedinečné adventní chvíle ničím nepokazili.

Prozradíme, čemu se ve Vídni vyhnout a kam naopak zamířit a nebudou chybět ani šikovné tipy pro nákupy.

Než se vypravíte na vánoční trhy

Jen málokdo se vydá přímo za svátečně nazdobenými stánky. Naopak, Vídeň nabízí spoustu zajímavých památek. Pro krátkou návštěvu se však ne všechny hodí. Vyhněte se hlavně Belvederu, nabízejícímu časově náročné prohlídky. Naopak Hofburg a jeho zahrady si můžete projít zcela bez potíží.

Pokud si nemůžete vybrat z množství zajímavých kostelů, soustřeďte se zejména na dva: kostel sv. Štěpána s nádhernými interiéry a kostel sv. Karla Boromejského, který vás oslní svou barokní nádherou. A pokud si chcete užít tu pravou vánoční atmosféru, pak určitě zamiřte nejprve k nádherné Vídeňské opěře a odtud pomalou chůzí přes pěší zónu až na Stephanplatz. Právě tady se nádherná sváteční výzdoba koncentruje nejvíce – od nazdobeného pouličního osvětlení až po adventně dekorované výlohy obchodů.

Vídeň a její adventní trhy

Počítejte s tím, že jídlo je ve Vídni docela drahé. Nebojte se proto na trzích využít nejrůznějších ochutnávkových sad a výhodných menu. A pokud si chcete svátečně oděné stánky nafotit, stavte se tu ještě předtím, než se úplně setmí.

Punč na trzích nedostanete jinak, než v zálohovaném hrnečku. Neměla by vás tedy překvapit vyšší cena za první nákup. Hrneček si později lze nechat nebo ho lze vrátit u jakéhokoliv stánku s punčem. A určitě se vybavte teplým oblečením. Svetr navíc, rukavice a čepice by měly být nezbytností, po setmění je tu totiž opravdu mrazivo.

A tip na závěr? Adventní trhy jsou ve Vídni v plném proudu už od samotného začátku sezóny. Jejich návštěvu proto určitě neodkládejte.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *