Samoa – tropický ráj na zemi, odkud se vám nebude chtít zpět

Leží v Polynésii a pokud jste alespoň koutkem oka zahlédli oblíbenou sérii Kdo přežije, pak už víte, jaké nástrahy má na vás nachystány. Ovšem těch příjemných věcí je ještě mnohem víc. Nádherná příroda, pestře zbarvené domky a hebké písečné pláže jsou přitom jen onou pověstnou špičkou ledovce.

Mnoho lidí si myslí, že Samoa je jeden ostrov. Ve skutečnosti jde o území, rozkládající se hned na dvou – Savai´i a Upolu. A jaké zajímavosti a krásy na nich najdete?

Fuipisia – vodopád, ve kterém se i vykoupete

Oba ostrovy jsou pokryty velkými plochami deštných pralesů. Stačí projít zeleným mořem a každou chvíli se před vámi otevřou půvabné vodopády bohatě napájených řek. Dobrou zprávou je, že řada z nich vám dovolí se ve svých vodách i vykoupat. Nedochází tu prozatím k uzavírání těch nejkrásnějších lokalit jako na jiných turisticky exponovaných místech. Nejznámější je vodopád Fuipisia, ale k osvěžení se hodí i AFU Aua nebo Togitogiga.

Foto: Pixabay

A nesmíme zapomenout ani na nádhernou lagunu to Sua s tyrkysově modrou vodou, do níž vede dřevěný žebřík, a do jejíž hlubin můžete skočit z krátkého dřevěného mola. Nenechte se odradit ranním chladem a přivstaňte si, během dopoledne už se totiž zvláště během turistické sezóny budete přetlačovat s mnoha dalšími návštěvníky.

Za jedinečnou přírodou do národního parku Falealupo

Rádi byste si užili pořádnou túru skrz málo prozkoumanou divočinu? NP Falealupo vám k tomu poskytne nespočet příležitostí a pyšní se také procházkou přímo v korunách stromů se speciální atrakcí pro všechny, kdo si rádi dopřávají něco výjimečného. Můžete tu totiž zůstat až do večera a dopřát si podle mínění mnoha návštěvníků ten nejkrásnější západ slunce nad Samoou. Nebudete litovat.

Foto: Pixabay

Po kratším mostě pak dojdete přímo na pláž. Ovšem na tu s černým pískem musíte zamířit až na Aganou. Kromě plážové osušky si sem přineste i potápěčskou výstroj nebo si vyzkoušejte stále oblíbenější jízdu na paddleboardujízdu na paddleboardu.

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.